Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mecz na znak dobrej współpracy. Lasy Państwowe dołożą się do budowy systemu odwadniania boiska w Markowicach [FOTO]

Facebook Twitter

Lasy Państwowe dołożą się do budowy systemu odwadniania boiska w Markowicach. Dyrekcja jednostki przekazała na ten cel 50 tysięcy złotych. Na znak dobrej współpracy rozegrali mecz. To było spotkanie pomiędzy LKS 07 Markowice a drużyną złożoną z reprezentantów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Na co dzień są sąsiadami „zza miedzy” – jedno z markowickich boisk położone jest przy samym Łężczoku, a obie „drużyny” łączy także długa historia: klub z Markowic powstał 17 lat przed PGL „Lasy Państwowe”. Połączyła ich także piłkarska pasja i duch rywalizacji.

Współpraca Lasów Państwowych i LKS-u wiąże się z budową systemu nawadniania murawy boiska. Dzięki dofinansowaniu Markowice będą mogły korzystać z ekologicznej murawy. Jest to nie tylko kwestia wygody, ale także zdrowia – do dzisiaj zdarzają się problemy z przekraczaniem dopuszczalnych norm środowiskowych sztucznych nawierzchni „Orlików” w upalne dni.

Jak się okazuje, leśnicy radzą sobie dobrze nie tylko w zadrzewionym terenie, ale też na otwartej przestrzeni. Towarzyskie starcie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji leśników 4:2.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024