Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Latamy z Pyrzowic! [WIDEO]

Facebook Twitter

Początek lata, początek wakacji. Czas planować wakacyjne wyjazdy. Gdzie można polecić samolotem? Czytajcie dalej!

Od dwóch tygodni (17.06.) część połączeń wznowiła linia lotnicza Wizzair, która lata już m.in. do Oslo, Splitu, Eindhoven czy Kolonii.

Nadal jednak niewykonywane są połączenia do Wielkiej Brytanii

– mówi Cezary Orzech rzecznik prasowy lotniska w Pyrzowicach:

Mamy nadzieję, że zostaną wznowione loty do Anglii, do Szwecji. Londyn się cieszy bardzo dużą popularnością i to jest duża strata, przede wszystkim dla podróżnych, którzy nie mogą z Katowic dolecieć do Londynu. Miejmy nadzieję, że to niebawem zostanie zmienione. Zostanie wprowadzone pełne obłożenie samolotów. Od lipca również planuje wznowić loty stopniowo Rayanair na wszystkich destynacjach z Katowic i PLL LOT.

Jak mówi Cezary Orzech, bardzo powoli wszystko wraca do normy. Jeśli zdecydujecie się na lot samolotem, pamiętajcie, że cały czas obowiązują zasady nowego reżimu sanitarnego. Zostały wdrożone przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, które zarządza lotniskiem Katowice- Pyrzowice:

W tej chwili na teren lotniska mogą wejść tylko pasażerowie z ważnym biletem, jeśli chodzi o osoby odprowadzające, to tylko mogą wejść osoby, które towarzyszą osobom niepełnosprawnym. Przed wejściem do terminalu badana jest temperatura. Jeżeli jest powyżej 38 stopni, jest uporczywy kaszel, trudności z oddychaniem jest przeprowadzany wywiad. Po ponownym zbadaniu temperatury z przerwą 15-minutową, po przeprowadzeniu wywiadu lekarz decyduje, czy ta osoba ma podejrzenie koronawirusa, czy nie.

Jak mówi Cezary Orzech, bardzo powoli wszystko wraca do normy. Jeśli zdecydujecie się na lot samolotem pamiętajcie, że cały czas obowiązują zasady nowego reżimu sanitarnego. Zostały wdrożone przez Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, które zarządza lotniskiem Katowice- Pyrzowice:

Na terenie lotniska są wszystkie urządzenia podające płyny dezynfekujące, obowiązkowo trzeba poruszać się w maseczce. Są wyznaczone trasy poprzez linie i miejsca, żeby utrzymać dystans 1,5 metra. Lotnisko jest co kilka godzin dezynfekowane. W autobusie też jest zachowywana separacja, żeby pasażerowie, którzy wchodzą na pokład samolotu byli w odpowiedniej odległości. Podstawia się więcej autobusów. Też te wszystkie procedury trwają dłużej, dlatego też trzeba być dwie godziny przed wylotem.

– dodaje Cezary Orzech. Na początku lipca, po kilkumiesięcznej przerwie, z pyrzowickiego lotniska wystartują pierwsze rejsy czarterowe. Na naszej stronie zobaczcie filmik, który przybliża zasady nowego reżimu sanitarnego – zarówno na lotnisku, jak i na pokładach samolotów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020