Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Łatwiej w Beskidy. To jest dobra wiadomość dla kierowców

Facebook Twitter

Do Szczyrku już nie przez Wisłę. Dobra wiadomość dla kierowców. Otwarto nową blisko 3-kilometrową obwodnicę Buczkowic łączącą trasę S1 z drogą wojewódzką prowadzącą do Szczyrku.

Na te informacje od lat czekali kierowcy stojący w korkach do beskidzkich kurortów. Drogi to system naczyń połączonych, gdy otwieramy jedną drogę, wówczas możemy liczyć, że na innych będzie lepiej. Do tej pory wielu kierowców docierało do Szczyrku właśnie przez Ustroń Wisłę i dalej Przełęcz Salmopolską. Od teraz mają łatwiejszy dojazd od strony Bielska.

Budowa obwodnicy trwała przez półtora roku i pochłonęła 55 mln złotych, z czego aż 44 mln to unijne dofinansowanie. Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski mówi, że dzięki tej inwestycji uda się usprawnić ruch, zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić jakość podróży. Cieszą się także samorządowcy beskidzkich kurortów. Burmistrz Wisły Tomasz Bujok mówił w Radio 90, że to jedna z inwestycji, na jaką z niecierpliwością czekają nie tylko turyści, ale i sami mieszkańcy gór.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj