Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Lawenda z Bażanowic już się suszy

Facebook Twitter

Pięcioro podopiecznych cieszyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym wraz z opiekunami zebrało kwiaty na polu przygotowanym w ramach projektu "Pole lawendowe". Na powierzchni 36 arów utworzony został ekologiczny ogród sensoryczny, który jest miejscem terapii i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną.

To część powstającego w Bażanowicach Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”. Kolejnym etapem, jaki teraz czeka podopiecznych jest przebranie i wysuszenie lawendy, a następnie zapakowanie jej do małych woreczków. Będzie im służyć, bo jak twierdzą specjaliści lawenda wpływa pozytywnie na układ nerwowy niwelując między innymi napięcie mięśniowe.

Projekt zakładający powstanie „Ekologicznego ogrodu sensorycznego” został nominowany do nagrody „Eko-Inspiracja 2014 roku”! Redakcja miesięcznika „Ekologia i Rynek” oraz organizatorzy plebiscytu dostrzegli działania Stowarzyszenia na rzecz projektu Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”. Głosować można TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj