Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Łaźnia Moszczenica z dodatkowymi środkami

Facebook Twitter

Dodatkowe środki na projekt Łaźnia Moszczenica. Jastrzębie-Zdrój pozyskało 2 mln zł z Programu Interreg Czechy - Polska.

łaźnia moszczenica
fot. FB/Instytut Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica

Na ostatnim posiedzeniu Komitet Monitorujący wyraził zgodę na zwiększenie puli środków w budżecie miasta. Czeski partner projektu – Dolní oblasti Vítkovice, a.s., otrzymał z kolei 170 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wystawy, które już niebawem będą oglądać turyści odwiedzający pogranicze. Przypomnijmy, w Jastrzębiu powstaje atrakcja turystyczna – Łaźnia Moszczenica oraz odnawiana jest najstarsza część ekspozycji w Dolnych Witkowicach, słynne U6 Świata Techniki.

Od kilku miesięcy trwa także kampania nowej oferty pogranicza Szlak Węgla i Stali. Składa się z 10 polskich i czeskich atrakcji, które uczestniczą w tym projekcie. Promowane są również główne atrakcje Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego i morawsko-śląskiej Techno-trasy.

Zadanie jest realizowane przez czterech Partnerów: Dolni oblast Vitkovice, Moravian Silesian Tourism, Miasto Jastrzębie-Zdrój oraz Stowarzyszenie „Olza” – tytuł lidera projektu uzyskało wsparcie w ramach programu Interreg V-A CZ-PL. Jednym z jego działań jest szersze włączenie atrakcji dziedzictwa poprzemysłowego pogranicza do regionalnej promocji zabytków techniki Górnego Śląska, Śląska Cieszyńskiego i Północnych Moraw.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024