Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Leberwōszt, fōmlować, latoś. Znasz te słowa? Zapraszamy do konkursu!

Facebook Twitter

To coś, co daje się małym dzieciom. Coś, co wiesza się im na szyję... w określonej sytuacji... podczas posiłków... Wiesz już? To teraz jeszcze musisz odgadnąć jak to się nazywa po śląsku. Tak, to laclik! Wrzucamy na ruszt śląskie maszkiety, a na antenę śląskie słowa.

Od poniedziałku (20.04.) do piątku (1.05.), z wyjątkiem czwartku 23 kwietnia – codziennie do wygrania bon na zestawy wędlin do grillowania, przygotowane przez  Zakłady Mięsne Berger – producenta świeżych i aromatycznych wędlin „ślonskie szpecyjały”.

bon berger

Bawimy się przez całe popołudnia, codziennie od 12.00 pojawiać się będą informacje dotyczące jakiejś rzeczy lub cechy, to będą rzeczowniki, przymiotniki, czasami czasowniki. My pytamy co to jest? Jak się nazywa? Z tym, że nie po polsku, a po śląsku.

Śląskie słowa pomógł nam wybrać Grzegorz Buchalik z Centrum Edukacji Regionalnej w żorskich Osinach i to właśnie on te słowa na antenie przedstawia.

Słuchaj, zgaduj i odpowiadaj śląc maila na konkurs@radio90.pl, a potem czekaj na telefon z informacją: Szykuj grilla! W treści wiadomości nie zapomnij podać swoich danych: imienia, nazwiska, miejscowości, w której mieszkasz oraz numeru telefonu.

Regulamin konkursu – Regulamin – Ruszt

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021