Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Legendarny Kosmiczny Mecz z rekordową zbiórką

Facebook Twitter

25 tysięcy 968 złotych 20 groszy. Tyle zebrano wczoraj (6.01.) w czasie Legendarnego Kosmicznego Meczu w Rybniku. Pieniądze już trafiły do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A w Hali Widowiskowo-Sportowej w Boguszowicach o punkty w meczach siatkówki i koszykówki walczyli kabareciarze, dziennikarze, aktorzy i gwiazdy sportu.

Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Błękitnych Galaktycznych i Niebieskich Gwiazd. W barwach tej ostatniej występował Bartosz Gajda z Kabaretu Łowcy.B, weteran imprezy:

– usłyszała Monika Sokołowska. Rad swojej drużynie, Błękitnym Galaktycznym, udzielał Sebastian Świderski: wielokrotnie występujący w reprezentacji Polski w siatkówce, w 2008 roku najlepszy atakujący igrzysk olimpijskich w Pekinie, obecnie prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle:

Na parkiecie boguszowickiej hali pojawili się wczoraj (6.01.) przedstawiciele różnych dyscyplin. Między innymi mistrz Wushu, trener Mirosław Barszowski:

W tym roku nieco silniejsza była reprezentacja kobiet w obu drużynach, pojawiły się m.in. Ewa Błachnio, znana z kabaretu Limo, piłkarka Daria Antończyk i wokalistka, Sabina Jeszka:

A tej „kasy” kibice nie żałowali. Pobity został ubiegłoroczny rekord, do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło o 8 tysięcy złotych więcej niż podczas ostatniego Kosmicznego Meczu.

To Piotr Kupicha z zespołu FEEL. To jeszcze propozycja od Adama „ASANa” Asanova z zespołu Piersi:

A finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypominamy już w najbliższą niedzielę (10.10.). Zebrane pieniądze będą przekazane na zakup sprzętu na oddziały pediatryczne, a także na godna opiekę ludzi w podeszłym wieku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022