Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Lekarka kierująca oddziałem zakaźnym w szpitalu w Raciborzu złożyła wypowiedzenie

Facebook Twitter

Iwona Olszok pełniła tę funkcję od ponad 30 lat. Jej decyzja zaskoczyła dyrekcję lecznicy.

Jak przyznał w rozmowie z Radiem 90 dyrektor szpitala, Ryszard Rudnik: nie zna on powodów wypowiedzenia, nie udało mu się porozmawiać z panią doktor, bo jest ona nieobecna w pracy. Prawdopodobnie przebywa na L-4. Obowiązuje ją 3-miesięczny okres wypowiedzenia. A te wpłynęło w ostatni piątek (10.04.).

Jej obowiązki przejęli pozostali pracownicy, w tym zastępca kierownika oddziału: Teresa Lubszczyk. Dyrektor raciborskiej lecznicy wystąpił do wojewody z pilną prośbą o zapewnienie zastępstwa na zwolnione miejsce lekarza zakaźnika.

A przypomnijmy, że szpital w Raciborzu stał się jednoimiennym szpitalem zakaźnym. Przez oddział obserwacyjno – zakaźny, jako pierwszy, przechodzą wszyscy pacjenci testowani na obecność COVID-19. Jest tam 11 miejsc. I tam odbywa się ta wstępna selekcja: jeśli pacjent ma dodatni wynik testu jest kierowany na pozostałe oddziały lub do izolatorium lub do leczenia w domu – o tym decyduje lekarz i Sanepid; a jeśli jest zdrowy, test nie potwierdzi koronawirusa – wtedy jest zwalniany ze szpitala.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj