Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lekarze apelują, my przypominamy. Jak się zaszczepić?

Facebook Twitter

Nałożenie obostrzeń na osoby niezaszczepione spowodowały masowy szturm na punkty szczepień. Tak wygląda sytuacja m.in. w Austrii czy Czechach. W Polsce takich rozwiązań nie zastosowano, ale medycy ciągle apelują, aby skorzystać ze szczepionek i przyjąć tę formę ochrony przed wirusem.

Fot.pixabay.com

Część powszechnych punktów szczepień końcem lata zostało zamkniętych z uwagi na coraz mniejsze zainteresowanie, jednak bez problemu znajdziemy mniejsze punkty, gdzie można przyjąć pierwszą i kolejne dawki szczepionki.

Jeśli chcemy przyjąć szczepionkę np. w niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, powinniśmy się zarejestrować. Z pomocą przychodzi ogólnopolska infolinia i numer 989. Można to zrobić samemu, bądź zapisać może nas ktoś bliski z rodziny. Podczas rejestracji wybierzemy dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

Zarejestrować się można również elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Trzecia forma to bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień i na miejscu uzgodnienie terminu wizyty i przyjęcia dawki.

Możemy również wysłać sms o treści SzczepimySie na jeden z dwóch numerów komórkowych 664 908 556 lub 880 333 333 i w takiej formie uzyskamy termin i miejsce szczepienia.

Skorzystać ze szczepienia możemy jednak także bez rejestracji, na przykład we wtorek i środę (9 i 10 listopada) w Cieszynie w Hali Widowiskowo – Sportowej zostanie uruchomiony dodatkowy punkt szczepień. W punkcie tym będą mogły się zaszczepić zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe niezależnie od wcześniejszych szczepień (I, II, III dawka). Szczepienia w tym punkcie nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Punkt we wtorek (9.11) będzie otwarty od godz. 15:00 do 18:00 a w środę (10.11) w godzinach od 9:00 do 11:00.

W województwie śląskim obecnie można przyjąć szczepionkę w niespełna tysiącu miejsc.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021