Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lekarze z Ukrainy chcą pracować w raciborskim szpitalu. Powiat szuka mieszkań

Facebook Twitter

10 lekarzy z Ukrainy chce podjąć pracę w szpitalu w Raciborzu. Raciborski powiat szuka dla nich mieszkań. Rozmawialiśmy na ten temat ze starostą Grzegorzem Swobodą.

Grzegorz Swoboda: Na chwilę obecną mamy około 10 lekarzy już zadeklarowanych, więc próbujemy ich ulokować żeby wzmocnić potencjał naszej kadry. Tutaj wystąpiłem z taką propozycją ale i prośbą włodarzy ale i osób indywidulanych, jeśli ktoś ma do dyspozycji mieszkanie i chętnie wynająłby pod kątem ulokowania lekarzy czy pielęgniarek, to takie zapytanie na nasz raciborski rynek skierowaliśmy.

Brak mieszkań, to obok bariery językowej zdaniem starosty Swobody największy problem dotyczący pomocy uchodźcom:

Grzegorz Swoboda: Sama lokacja, jeśli widzimy zawirowanie na rynku finansowym, my oczywiście otrzymujemy dyspozycje jeśli chodzi o sztab i ludzi wojewody o wskazanie miejsc bazy pobytowej. Kolejny problem to bariera językowa, zakwaterowanie, chcemy wykorzystać jak najwięcej osób pod kątem pracy, musimy zapewnić im mieszkanie na start, ci ludzie przyjeżdżają z jedną walizką i nie mają niczego, jako powiat przy współpracy z gminami musimy zapewnić te rzeczy, żeby ci ludzie mogli stanąć na nogi.

Dodajmy, że od poniedziałku (14.03.) zmieniły się dni otwarcia dwóch punktów zbiórek darów w raciborskim powiecie. Miejsca zbiórek dostępne są we wtorki między 14.00 a 18.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, oraz w soboty w II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu między godziną 9.00 a 13.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022