Lekkoatletka z Raciborza czwartym sportowcem w kraju

Justyna Święty-Ersetic czwartym sportowcem w kraju. Lekkoatletka z Raciborza zajęła to miejsce w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat.

Wysokie miejsce w prestiżowym rankingu jest w pełni zasłużone. Ten rok był wyjątkowy dla naszej zawodniczki. Zdobyła dwa złote medale podczas Mistrzostw Europy w Berlinie. Najpierw wywalczyła złoto indywidualnie w biegu na 400 metrów ustanawiając rekord życiowy 50 sekund i 41 setnych. A nieco ponad godzinę później stanęła na starcie biegu sztafetowego 4 x 400 metrów i wraz z koleżankami także sięgnęła po złoto. Odbierając nagrodę Justyna Święty-Ersetic dziękowała swojemu trenerowi Aleksandrowi Matusińskiemu, bliskim i kibicom, którzy oddawali na nią głosy w plebiscycie. Stwierdziła, że będzie mocno pracowała by przyszły sezon był jeszcze lepszy.

Na 10. pozycji znalazł się pochodzący ze śląska cieszyńskiego najlepszy polski kulomiot, Michał Haratyk, a 18. był pochodzący z Cieszyna zawodnik MMA, Jan Błachowicz. A kto wygrał? W pierwszej trójce plebiscytu znaleźli się dwaj reprezentacyjni siatkarze, którzy wraz kolegami z drużyny Mistrzostwo Świata. Pierwszy był Bartosz Kurek, a trzeci Michał Kubiak. Na drugim miejscu znalazł się skoczek narciarski, Kamil Stoch.