Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Leśnicy Lasów Państwowych przygotowali kolędy i pastorałki pachnące lasem. Posłuchajcie sami!

Facebook Twitter

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z ciepłą, rodzinną atmosferą. Czasem, który przeżywamy w gronie najbliższych nam osób. Klimat tych magicznych dni od XV wieku pomaga nam tworzyć kolędy i pastorałki. Nawiązując do tej tradycji, leśnicy Lasów Państwowych przygotowali niezwykły prezent, kolędy i pastorałki pachnące lasem.

fot. geralt \ pixabay.com

Wspólne śpiewanie pastorałek kultywowane jest w wielu miejscach, grupach i społecznościach, budując niezwykłą atmosferę. Zbliża ludzi, tworząc niepowtarzalną okazję poczucia bliskości z innymi. Ten niezwykły moment wykorzystali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, nagrywając świąteczną płytę wspólnie z muzykami Chorzowskiego Teatru Rozrywki.

To było dla nas nie lada wyzwanie! Na co dzień zajmujemy się lasami i pracując w nich może czasem coś zanucimy

– śmieje się Damian Sieber, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach dodając, że:

profesjonalne studio w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, profesjonalni muzycy, sposób nagrywania płyty zrobił na leśnikach ogromne wrażenie.

fot.pixbabay.com

Na płycie znalazło się osiem utworów, część z nich to zaśpiewane przez leśników a znane chyba każdemu kolędy – „Wśród nocnej ciszy” i „ Przybieżeli do Betlejem”. Nie brakuje także typowo leśnych akcentów, którymi są dwie kolędy w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach.

Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy zrobi wrażenie, tym bardziej, że tekst dwóch pastorałek napisał leśnik, Andrzej Eisler. Jego „Leśna Pastorałka” oraz „Pastorałka między świerkami i sosnami” zabiorą słuchaczy przed świętami Bożego Narodzenia w leśny świat. Śpiewają je Damian Sieber, Dyrektor RDLP w Katowicach, Nadleśniczowie m.in. z Nadleśnictw Katowice, Brynek, Ustroń, Siewierz oraz leśnicy z dyrekcji katowickiej Lasów Państwowych. To taka nasza, prawdziwie leśna, świąteczna płyta

– mówi Marek Mróz, rzecznik prasowy RDLP w Katowicach.

fot.pixbabay.com

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pierwotnie kolędy czerpały z tradycji noworocznych obrzędów wzajemnego odwiedzania swoich domostw, któremu towarzyszyło śpiewanie pieśni o charakterze życzeń szczęścia i pomyślności. Tak więc początkowo oznaczała upominek, darowany na Nowy Rok.

Leśnicy Lasów Państwowych mają nadzieję, że wraz z innymi symbolami świąt, takimi jak choinka, dekoracje czy wigilijne przysmaki, ten muzyczny prezent podkreśli niepowtarzalną atmosferę najbliższych dni.

Leśną pastorałkę można posłuchać i zobaczyć tutaj:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj