Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Leszek Bizoń i Piotr Kuczera przewodniczącymi Subregionu Zachodniego

Facebook Twitter

Leszek Bizoń, starosta wodzisławski przez najbliższe 2,5 roku będzie przewodniczył Subregionowi Zachodniemu, Piotr Kuczera będzie jego zastępcą. Potem panowie zamienią się stanowiskami.

Subregion Zachodni i zmiany we władzach. Dziś wybrano nowych przewodniczących zarządu Subregionu na kolejną, pięcioletnią kadencję. Zostali nimi starosta wodzisławski Leszek Bizoń i na kolejna kadencję prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Podział jest taki, że jeden z przewodniczących pełni funkcję przez połowę kadencji czyli 2 i pół roku – drugi jest zastępcą, później następuje zmiana. Na początku „rządził będzie” Leszek Bizoń:

Leszek Bizoń: Jest to wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność mając na uwadze to, że rusza nowa perspektywa unijna, środki bardzo dużej ilości będą przechodziły przez subregionu i trafiały w formie różnych programów unijnych do miast i gmin naszego subregionu. I tu wielkie znaczenie będzie miała współpraca pomiędzy miastami, gminami, tymi jednostkami samorządu w naszym subregionie i tu widzę swój cel, aby pilnować, żeby informacje dochodziły do wszystkich i jednocześnie, aby ta współpraca przebiegała w takich normalnych warunkach, na wszystkich szczeblach.

Leszek Bizoń liczy na dobrą współpracę członków zarządu Subregionu. Wskazuje także jeszcze inne cele jakie stawia przed subregionem. Jakie?

Leszek Bizoń: Starania o pozyskanie, głównie poprzez Urząd Marszałkowski, środków dla naszego regionu na programy po to, aby samorządy naszego naszego subregionu mogły się prawidłowo rozwijać i zapewniać mieszkańcom  jak najlepsze warunki do życia i rozwoju.

Przypomnijmy, że Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku to stowarzyszenie wszystkich 28 gmin i powiatów z tego obszaru. Funkcjonuje od 12 lat. Zajmuje się lobbingiem dla spraw ważnych dla Subregionu, integracją różnych środowisk z naszego obszaru oraz promocją gospodarczą i turystyczną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj