Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Leszek Bizoń w Radiu 90: ”Nie ma zgody na nacjonalizację szpitala, która by miała doprowadzić do jego likwidacji”

Facebook Twitter

''Nie ma zgody na nacjonalizację szpitala w Wodzisławiu Ślaskim, która by miała doprowadzić do jego likwidacji'' - mówił w porannej rozmowie w Radio 90 starosta wodzisławski, pytany o planu rządu wobec szpitali powiatowych.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że do końca marca zaprezentuje projekt dotyczący centralizacji tych szpitali. W jego ocenie niektóre podmioty lecznicze nie radziły sobie z pandemią. Na razie nie znamy szczegółów rządowych planów, ale już teraz samorządowcy z niepokojem na nie patrzą:

Radio 90: Nacjonalizacja pomoże wodzisławskiemu szpitalowi?

Leszek Bizoń: Uważam, że nie. Pomysły są bardzo różne od tych, że przejmują szpitale łącznie z zadłużeniem ale też od tych, że przejmują funkcjonowanie szpitala pozostawiając samorządom spłatę tego zadłużenia.

Radio 90: Czyli gdyby rząd zabrał zadłużenie szpitala, byłoby to po prostu być może do rozważenia?

Leszek Bizoń: Być może do rozważenia tak i rozważamy to, natomiast jest jeden podstawowy warunek, w momencie przejęcia ja będę żądał gwarancji aby ten szpital nasz funkcjonował, bo wiem że są przymiarki do redukcji ilości szpitali. W żaden sposób nie dopuszczę do tego aby ten szpital uległ likwidacji.

Przez ostatnie lata wodzisławski powiat przekazał na rzecz szpitala wiele milionów złotych. Tylko w ubiegłym roku było to ponad 5 mln złotych, w tym mają być przekazane kolejne 3 mln na inwestycje. Związek Powiatów Polskich w tym tygodniu oświadczył, że z niepokojem przyjął informacje o rządowych planach dotyczących przejęcia szpitali powiatowych.

A cała rozmowa z naszym gościem do zobaczenia tutaj:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj