Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Leszek Błażyński przedstawia: „Jaśko ze Lwowa. Historia mistrza”

Facebook Twitter

W sobotę 21 grudnia o godz. 16.00 w halo! Rybnik odbędzie się spotkanie poświęcone książce „Jaśko ze Lwowa. Historia Mistrza”. Publikacja opisuje pasjonujące losy Jana Palucha, żużlowca oraz motocyklisty rajdowego. Paluch największe sukcesy odnosił w latach 40. i 50.

O wyjątkowej biografii opowie autor Leszek Błażyński, a specjalnymi gośćmi będą: legendarny żużlowiec Andrzej Wyglenda, ekspert Henryk Grzonka oraz Anna Drewniok, która zagra na harfie i zaśpiewa piosenki z epoki.

W trakcie spotkania książka „Jaśko ze Lwowa. Historia Mistrza” będzie do kupienia w promocyjnej cenie.

Leszek Błażyński (ur. 1974) to doświadczony dziennikarz sportowy oraz autor kilku książek. Od 2007 roku związany z „Przeglądem Sportowym”. W latach 2003-2007 pracował w „Gazecie Wyborczej”, jego teksty były publikowane również w „Sporcie”.

Jest autorem pierwszej w historii biografii mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Wojciecha Fortuny zatytułowanej „Skok do piekła” (grudzień 2013). Napisał także „W kowbojskich kapeluszach – historia sportu w Bytomiu” (czerwiec 2016), publikację opisującą największe sukcesy bytomskich sportowców oraz „Niebiesko-czerwoną historię” (grudzień 2016) – bogato ilustrowany album poświęcony sekcji hokejowej Polonii Bytom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj