Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Leszek Hoderny nowym zastępcą prezydenta Żor

Facebook Twitter

To już oficjalnie, zmiana na stanowisku Zastępcy Prezydenta Miasta Żory. Zastępcą Waldemara Sochy od minionego piątku (17.05.) jest Leszek Hoderny.

Leszek Hoderny

W Urzędzie Miasta Żory będzie nadzorował prawidłowe i sprawne wykonywanie zadań z zakresu: realizacji inwestycji, utrzymania infrastruktury miejskiej, zarządzanie energią, zamówień publicznych oraz zarządzania kryzysowego.

Nowy Zastępca Prezydenta Miasta Żory ma 56 lat i jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Górnictwa i Geologii ze specjalizacją „Maszyny Górnicze i Wiertnicze”. Leszek Hoderny ukończył także studia podyplomowe na Akademii Górniczo Hutniczej o kierunku „Menadżer Jakości, Pełnomocnik Kierownictwa Zintegrowanych Systemów Zarządzania”, studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim o kierunku „Prawo Pracy”, studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów bhp na Krakowskiej Akademii – Centrum Studiów Podyplomowych oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu o kierunku „Biegły ds. zwalczania i zapobiegania przestępczości gospodarczych i korupcji”. Posiada także m.in. uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

Od początku kariery zawodowej Leszek Hoderny związany był branżą górniczą. Pracował w KWK „Pniówek” zaczynając jako ślusarz mechanik pod ziemią, a następnie przechodząc poszczególne szczeble awansu zawodowego, aż do stanowiska nadsztygara i Pełnomocnika Dyrektora ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Od 2017 roku kontynuował pracę w Biurze Zarządu JSW S.A., na stanowisku Pełnomocnika Zarządu ds. zintegrowanego systemu zarządzania i zarządzania ryzykiem, a następnie Zastępcy Dyrektora Biura Audytu i Kontroli. W latach 2019 -2021 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej JSW Innowacje S.A. W roku 2020 powierzono mu natomiast funkcję po. Prezesa Zarządu JSW Innowacje S.A. W 2021 roku przeszedł na emeryturę.

Leszek Hoderny to także działacz społeczny, od wielu lat zaangażowany w sprawy Miasta i jego mieszkańców. W latach 2006-2014 był radnym Rady Miasta Żory, pełniąc funkcję Przewodniczącego Komisji Kultury i Sportu. W latach 2015-18 był Prezesem klubu LKS Baranowie, zaś a w latach 2015-2019 był członkiem rady nadzorczej MZOZ Żory. Od 2023 roku jest także przewodniczącym rady nadzorczej Żorskiej Agencji Rozwoju Sp. z o.o.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024