Leszek Laszkiewicz kończy sportową karierę

To jeden z najbardziej doświadczonych polskich hokeistów, zawodnik JKH GKS-u Jastrzębie. Do zawieszenia łyżew na przysłowiowym kołku zmusiła go kontuzja kręgosłupa. Laszkiewicz to legenda polskiego i jastrzębskiego hokeja.

Z miejscowym klubem, gdzie stawiał swoje pierwsze hokejowe kroki zdobył brązowy oraz srebrny medal Mistrzostw Polski. W sumie w swoim dorobku ma 8 tytułów Mistrza Polski, 3 srebrne oraz 3 brązowe medale. Raz sięgnął także po Puchar Polski. Ponadto z ekipą Milano Vipers wywalczył Mistrzostwo i Puchar Włoch. W swojej karierze zdobył także srebrny medal Mistrzostw Niemiec. Laszkiewicz 16 razy zagrał z orzełkiem na piersiach w oficjalnych meczach Reprezentacji Polski. Zdobył w nich 89 bramek i zaliczył 61 asyst.