Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Leszek Libera odwiedzi Racibórz

Facebook Twitter

Leszek Libera - autor powieści „Utopek” i „Buks Molenda”, spotka się ze swoimi czytelnikami 20 listopada o godzinie 18:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu.

fot. lil_foot_ / pixabay.com

Leszek Libera – urodzony w Raciborzu, literaturoznawca, prozaik. Pracował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie jest profesorem w Instytucie Filologii Polskiej w Zielonej Górze. Badacz Mickiewicza i Słowackiego, zajmuje się naukowo polskim romantyzmem i symbolizmem. Opublikował dwie powieści w języku niemieckim: Buks Molenda oraz Utopek, których polskie tłumaczenia ukazały się w 2019 roku w wydawnictwie Od Do. Mieszka w Essen.

Spotkanie poprowadzi dr Janusz Nowak – raciborzanin, krytyk literacki, folklorysta, poeta, dziennikarz i animator kultury. Doktor nauk humanistycznych, wieloletni nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, były wykładowca w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj