Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Letni ‚Biathlon dla Każdego’ w Żorach [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Biathlon dla każdego wystartował w Żorach. Cykl zawodów letniej odmiany tej dyscypliny, organizowanych w całym kraju, zainaugurowano właśnie w żorskim Parku Cegielnia.

Miasto gościło zawodniczki i zawodników już po raz 4. Tym razem pogoda była bardziej zimowa niż letnia, ale nie przestraszyło to uczestników rywalizacji. -mówi wiceprezes Polskiego Związku Biathlonu, Stanisław Kępka:

Żory zaczynają. To pewne miejsce i bardzo się cieszymy, że tutaj jesteśmy i tutaj rozpoczynamy. Pojawiamy się w różnych częściach naszego kraju. Oczywiście są miejsca gdzie biathlon jest uprawiany jako dyscyplina sportu, ale również są miejsca gdzie chcemy tą dyscyplinę sportu pokazać, zaproponować, jako formę spędzania czasu dla dzieci dla młodzieży, jak i dla osób dorosły bo to jest biathlon dla każdego, czyli każdy ma możliwość tutaj spróbowania przygody z biathlonem. Nie tylko swoich sił, ale zobaczenia na czym to polega.

Biathlon letni to bieg i strzelanie z karabinu laserowego – przypomina Stanisław Kępka:

Oczywiście ma to być najprostsza forma, ale również forma bardzo bezpieczna. Tutaj nie musimy się martwić, czy jest strzelnica, która spełnia wymogi bezpieczeństwa. To ma być dostępne wszędzie, w każdym miejscu, bo laser jest to urządzenie strzeleckie. Natomiast wszystkie zasady bezpieczeństwa również zachowujemy i uczymy od początku tak jakby to był biathlon dorosły. Możemy rozegrać w parku, między blokami, możemy rozegrać na placu zabaw. Wszędzie możemy ustawić strzelnice i wszędzie możemy tą formę promować.

Rywalizacja była zacięta, choć na starcie stanęło łącznie 90 zawodników i zawodniczek, gdy rok wcześniej było ich blisko trzy razy więcej. Walczono w kilku kategoriach wiekowych od przedszkolaków po seniorów. Pomimo niesprzyjającej aury wszyscy pokonali trasę:

Cieszymy się, że co roku możemy gościć miłośników biatlonu – mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Arkadiusz Stanula:

To dla wyróżnienie oczywiście, bo imprezę organizuję głównie Polski Związek Biathlonu przy naszej współpracy, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze edycję, widzieli jak w Żorach to fajnie przebiega z naszą pomocą, postanowili, że od Żor zaczną ten cykl i o to się spotkaliśmy w Żorach. Letnia odmiana w zimowych warunkach biathlonu, w tym roku się bardzo udaje dopisali startujący zawodnicy, dopięta na ostatni guzik organizacja. Wszystko się składa na wspaniałą imprezę.

Dodajmy, że cały cykl tegorocznych zawodów Biathlon dla każdego to 12 imprez, pierwsza odbyła się w Żorach, ostatnią zaplanowano w październiku w Wodzisławiu.

Zobacz film:

Zobacz fotorelacje:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020