Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej online. Po raz pierwszy w historii

Facebook Twitter

W tym roku cudzoziemcy nie przyjadą do Cieszyna. Letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej odbędzie się online. Po raz pierwszy w historii. W związku z pandemią nauczyciele akademiccy poprowadzą zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych komunikatorów i platform internetowych.

fot.FB/Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ

W poniedziałek (3.08.) około setki osób napisze test kwalifikacyjny, dzięki któremu uczestnicy zostaną przydzieleni do odpowiednich grup i przez trzy tygodnie będą zgłębiać tajniki polskiej mowy oraz poznawać naszą kulturę. Zgłoszenia są między innymi z Armenii, Brazylii, Chin, Gwatemali, Indonezji, Niemiec, Nigerii, Palestyny czy Ukrainy. Także w wersji online przygotowane będą: „Sprawdzian z polskiego” oraz Spotkanie Kultur i Tradycji. Letnia szkoła języka, literatury i kultury odbędzie się po raz 30.

Uczestnicy letniej szkoły online będą mieli okazję, by znacznie poprawić swoją znajomość polszczyzny. Codziennie czekają na nich 4 godziny intensywnej nauki języka polskiego, a ponadto wykłady i seminaria dotyczące polskiej literatury, kultury, sztuki, historii, polityki, jak również gry i zabawy językowe, spotkania filmowe, teatralne, poetyckie oraz warsztaty muzyczne i kulinarne. Udział zagranicznych gości z 5 kontynentów w aktywnościach na żywo to duże wyzwanie z powodu różnych stref czasowych, dlatego zajęcia będą odbywały się późnymi popołudniami i wczesnymi wieczorami.

W programie zaplanowane zostały także interaktywne podróże do Cieszyna, Warszawy, Krakowa oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Będą to zarówno wcześniej nagrane i skomponowane minireportaże, jak i realizowane w czasie rzeczywistym wirtualne przejażdżki z lektorami i przewodnikami.

Tradycyjnie 15 sierpnia odbędzie się międzynarodowy konkurs ortograficzny „Sprawdzian z polskiego”, a następnie Spotkanie Kultur i Tradycji, podczas którego słuchacze zaprezentują swoje tradycje narodowe. Na stronie Szkoły Języka i Kultury Polskiej i profilu Facebook pojawią się informacje, gdzie będzie można zobaczyć prezentacje oraz występy osób z całego świata i razem z nimi zawalczyć o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Oba te wydarzenia będą dostępne dla wszystkich chętnych.

Zobaczcie jak wydarzenie wyglądało w 2019 roku:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj