Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Letnie spotkania z tańcem

Facebook Twitter

To piąta edycja projektu. Żorska inicjatywa propagująca kulturę tańca oraz aktywność ruchową zyskuje z każdym rokiem co raz większe zainteresowanie. W dotychczasowych czterech edycjach zorganizowano łącznie 26 grup warsztatowych z różnych technik tańca dla prawie 570 osób.

Projekt „Letnie spotkania z tańcem” to organizowane w Żorach przedsięwzięcie, które skupia w sobie wiele form upowszechniania kultury tańca, co wyzwala aktywizację społeczno-kulturalną mieszkańców Subregionu Zachodniego naszego województwa. Projekt umożliwia nie tylko podszlifowanie umiejętności tanecznych, ale także wyposaża w wiedzę z zakresu historii oraz tradycji tańca obecnej w kulturach wielu państw np. latynoamerykańskich. Celem głównym projektu jest upowszechnianie kultury tańca i aktywizacja społeczno-kulturowa mieszkańców Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Projekt zakłada realizację 10 miesięcznych warsztatów tanecznych (bachata, salsa w parach, discofox, latino solo, sexy dance, taniec brzucha, zumba, taniec nowoczesny dla dzieci, video clip i modern jazz) dla około 200 osób.

ZAPISY są przyjmowane do czwartku (31.07.) pod adresem: biuro_taniecnieznagranic@onet.com.pl

Finałem projektu będzie FIESTA – FINAŁ, czyli widowisko taneczne będące ukoronowaniem miesięcznych warsztatów. Fiesta to święto tańca, w ramach którego odbędzie się koncert, salsoteka oraz animacje i pokazy taneczne. Dla wszystkich 22.08. w Miejskim Ośrodku Kultury zagra Edi Sanchez & Latin Lovers.

INSTRUKTORZY:

SZYMON BABIARZ:

  • Salsa w parach
  • Discofox

Tańczyć rozpoczął w Akademickim Klubie Tańca Towarzyskiego MENADA Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod okiem Reginy Grzesiak, znakomitej instruktorki i osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tańca towarzyskiego. Jeszcze jako klubowicz Menady zainteresował się salsą i innymi tańcami karaibskimi. Pierwsze salsowe kroki postawił we Wrocławiu w szkole salsy Ricardo Reccanati, instruktora z Włoch. W murach szkoły Riccardo, Szymon uzyskał wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć nauczając w jego szkole Fly Dance Academy. Jest jednym z niewielu tancerzy, którzy potrafią zaprezentować się zarówno w salsie kubańskiej, liniowej NY, LA oraz Puerto Rico. Jest również instruktorem Bachaty, która towarzyszy imprezom salsowym, propagatorem Domenican Style (oryginalnego stylu bachaty) i Bachatango (miks Tanga Argentyńskiego z Bachatą) oraz od niedawna Discofoxa. Jako członek międzynarodowej grupy tanecznej Universo Salsero występował między innymi na festiwalach Salsy i Bachaty w Rydze (Riga Salsa Festival), Warszawie (Bachaturo), Wrocławiu (Wrocław Salsa Festival).

MONIKA KIERMASZ

  • Modern Jazz
  • Videoclip

„Trzeba być atletą żeby tańczyć, ale artystą żeby być tancerzem” (Shanna LaFleur). Według niej dzień bez jakiegokolwiek ruchu to dzień stracony. Energiczna, pełna pasji, otwarta oraz ciągle zabiegana. Na zajęciach wymagająca. Z tańcem związana od najmłodszych lat. Aktualnie tancerka Teatru Tańca Revolta w Jastrzębiu Zdroju, z którym to zdobywa najwyższe miejsca na turniejach tanecznych oraz mistrzostwach. Szkolona jest tam w wielu technikach, ponieważ prawdziwy tancerz powinien być wszechstronny, lecz największą uwagę kieruje w stronę jazzu. Jest pod opieką merytoryczną Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie na Kwalifikacyjnym Kursie Instruktorskim- Taniec Jazzowy. Kształcona tam nie tylko pod względem praktycznym, ale także teoretycznym. Ma tam styczność z takimi tańcami jak klasyka, taniec ludowy, towarzyski, hip-hop, broadway jazz, afro oraz takimi zajęciami jak rytmika i umuzykalnienie, kompozycja tańca, historia baletu oraz wielu innymi. Pokochała także hip- hop, który pozwala jej na całkowite rozluźnienie.

KLAUDIA KUSIDŁO

  • Latino Solo
  • Sexy dance

Swoje pierwsze taneczne kroki postawiła w Szkole Tańca Movimento pod czujnym okiem Szymona i Moniki. Choć szybko chciała zrezygnować, przetrwała najtrudniejszy moment i teraz nie wyobraża sobie życia bez tańca. Jako aktualna partnerka taneczna Szymona, brała udział w konkursie Primavera Salsa Open. Z grupą taneczną Movimento występowała na scenie Summer Bachata Festiwal w 2011 roku. Wciąż rozwija swoje umiejętność dalej ucząc się w Szkole Tańca Movimento oraz na wielu warsztatach odbywających się w kraju i za granicą. Uczy: salsy w parach (kubańska i liniowa) bachaty, discofoxa, salsy solo – Lady Styling oraz Sexy Dance.

IZA STUDZIŃSKA

  • Taniec nowoczesny dla dzieci

Zwykła, trochę nieśmiała, a jednoczenie pozytywnie zakręcona dziewczyna. Kiedy słyszy muzykę jej nogi same zaczynają tańczyć. Taniec jest jej miłością, jej życiem. W tańcu całkowicie oddaje się pasji, zatraca się w niej bezgranicznie. Uwielbia tańczyć do każdego rodzaju muzyki i niemal w każdej piosence odnajdzie inspiracje oraz pomysły choreograficzne. To, czego się nauczyła, pozwoliło dostać się do szkoły i w 2009 roku zdobyć tytuł Instruktora Tańca. Dla siebie bardzo surowa i samokrytyczna – i to właśnie napędza ją by być jeszcze lepszym, by ciągle się kształcić.

DANIEL BABIARZ

  • Bachata

Od młodzieńczych lat ruch jest jego pasją. Posiada niezwykłe zdolności ruchowe, które pozwalają mu na ponadprzeciętne przyswajanie nowych kombinacji. Umiejętności te wykorzystuje w swoich ulubionych technikach tańców karaibskich bachacie i salsie liniowej. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, w której rozwinął umiejętności, pedagogiczne, trenerskie, oraz zdobył wyjątkową sprawność fizyczną.

TAHIRA

  • Taniec brzucha

Profesjonalna tancerka, instruktor i choreograf tańca orientalnego. Taniec orientalny stanowi esencję jej życia, a radość, jaką odczuwa realizując się w tej pasji, stara się przekazywać innym zarówno w trakcie pokazów, jak i regularnych zajęć czy warsztatów. Zajmuje się również propagowaniem tańca brzucha jako sztuki oraz dziedzictwa kultury arabskiej poprzez organizację, a także czynny udział w wydarzeniach o tematyce tanecznej oraz kulturalnej. Laureatka międzynarodowych konkursów. Założycielka i choreograf formacji tanecznej Al-Qamara. Organizatorka I Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Orientalnego ORIENTALNA REWOLUCJA!

DAWID SPRAWKA

  • Zumba

Absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką społeczną, student pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z diagnozą i terapią. Tancerz tańca towarzyskiego – w tym głównie tańców latynoamerykańskich. Licencjonowany instruktor Zumba Fitness oraz członek elitarnej grupy Zumba Instructor Network (ZIN). Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 2005 roku w Jastrzębskim Centrum Tanecznym. Po 3 latach trenowania w JCT zdecydował się wyjechać do Nürnberg (Niemcy), gdzie swoje umiejętności rozwijał pod okiem Manueli Faller, trenując w parze z Desiree Mate w klubie Rot-Gold-Casino. Jest posiadaczem drugiej, najwyższej krajowej klasy tanecznej (B) w tańcach latynoamerykańskich. W 2012 roku w parze z Martą Frymer wywalczył puchar okręgu śląskiego w tym samym stylu tanecznym.

/taniecnieznagranic.com.pl/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024