Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Liczna reprezentacja pływaków z raciborskiej SMS na Mistrzostwach Europy

Facebook Twitter

Do Poznania pojechali: Angelika Wikieł (UŚKŚ Ostrołęka), Krzysztof Tokarski, Rafał Bugdol, Wojciech Gabrysz i Tomasz Kurtok (wszyscy MKS – SMS Victoria Racibórz). Zawody (10-14.07.) zostaną rozegrane na jednym z najnowocześniejszych kompleksów basenowych w naszym kraju – Termach Maltańskich.

Do reprezentacji Polski powołano również trenerów Marię Gawliczek i Rafała Bałysa, a także fizjoterapeutkę – Arlettę Wysopal. Naszą ekipę z ramienia dyrekcji ZSOMS Racibórz będzie wspierać Ewa Lewandowska, która odpowiada w szkole za organizację szkolenia. Zdaniem trenera Rafała Bałysa raciborscy pływacy są dobrze przygotowani do mistrzostw.

Liczymy, że nasi zawodnicy będą poprawiać rekordy życiowe i zajmować jak najwyższe miejsca. To niezwykle ambitna grupa młodych sportowców. Wierzę, że to będą udane zawody w naszym wykonaniu jak i całej reprezentacyjnej ekipy – powiedział szkoleniowiec. Polska po raz pierwszy jest organizatorem Mistrzostw Europy w kategorii juniorów. Po raz pierwszy także, tak duża liczba pływaków raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego będzie reprezentować nasz kraj na zawodach tak dużej rangi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj