Liczne interwencje straży. Wysokie temperatury to wiele wyjazdów do czujek tlenku węgla
Upały uruchamiają czujki tlenku węgla. Tylko w ciągu ostatniej doby jastrzębscy strażacy wyjeżdżali 22 razy, bo urządzenia alarmowały o ulatniającym się gazie. Monitorowali sytuację m.in. na ulicach Marusarzówny, Zielonej, Wrocławskiej, Turystycznej i Wielkopolskiej...

Szacowany czas czytania: 00:50
Interwencje straży z powodu czadu
Tu na Wielkopolskiej urządzenia pomiarowe strażaków pokazały aż 1000 pipiemów. Na szczęście, choć interwencji było sporo, w żadnym przypadku nikomu nic się nie stało. Pewnie dlatego, że wszędzie zainstalowane były czujki tlenku węgla. A czad jak się okazuje, groźny jest także latem. Wysokie temperatury zaburzają wydostawanie się spalin z piecyków gazowych na zewnątrz przewodami kominowymi. Dach nagrzewa się do 80 stopni Celsjusza lub więcej i tworzy się blokada, która zatrzymuje spaliny w mieszkaniach. W niektórych przypadkach trzeba było zakręcić dopływ gazu.
Strażacy podkreślają jednak rosnącą świadomość mieszkańców, bo wielu z nich już ma czujki tlenku węgla i jak pokazuje tylko ta ostatnia doba, one naprawdę ratują zdrowie i życie.

Czytaj także: