Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lider Przedsiębiorczości 2022. Rozdano laury dla firm [FOTO]

Facebook Twitter

W miniony piątek (26.05.) w Skrzyszowie odbyła się 21. gala Lider Przedsiębiorczości, podczas której uhonorowano najlepsze firmy z terenu powiatu wodzisławskiego. Wyróżniono 10 przedsiębiorców.

lider przedsiębiorczości 2022

Lider Przedsiębiorczości 2022 – nagrodzono firmy z regionu

Przy wyborze laureatów kapituła konkursu brała pod uwagę przede wszystkim: czas istnienia firmy, certyfikaty jakości i nagrody, jakie ma na swoim koncie przedsiębiorca, modernizację sprzętu, działalność charytatywną czy pozyskiwanie środków zewnętrznych. Organizatorem konkursu jest od samego początku Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców z Wodzisławia Śląskiego.

Już po raz 21. wręczyliśmy statuetki najlepszym z najlepszych

– podkreślał starszy Cechu, Jerzy Waltar.

Jerzy Waltar:  21 lat to bardzo dużo. Ta gala, jak i poprzednie cieszą się wielkim powodzeniem wśród rzemieślników, powodują pewien prestiż. To jest bardzo istotne dla nas i dla tych nominowanych. Honorujemy wszystkie firmy z naszego powiatu, nie tylko te, które są rzemieślnicze, ale te, które prężnie działają na rynku, bo nie wiadomo, czy jutro nie będą naszymi firmami w cechu.

Tych firm na naszym terenie jest bardzo dużo, kilka tysięcy. I dopiero kiedy zaczynamy szukać do nominacji lidera, wtenczas okazuje się, że mamy wspaniałe firmy na naszym rynku, który ma swój prestiż globalnie, nie tylko na terenie powiatu i Śląska, Polski, ale również poza granicami naszego kraju. Cieszy nas to, że takie firmy możemy gościć, że możemy się znajdować w gronie takich firm. Dla nas jest też prestiż.

Jerzy Waltar, starszy Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim

Gospodarzem gali „Lider Przedsiębiorczości” jest co roku inne miasto czy gmina powiatu wodzisławskiego. W tym roku najlepszych przedsiębiorców gościła gmina Godów. Mówi jej wójt, Mariusz Adamczyk.

Mariusz Adamczyk: Wszystkie samorządy doceniają firmy, które kilka lat już działają na rynku, bardzo szybko ładnie się rozwijają. Bogactwem gminy są ich mieszkańcy, są ich przedsiębiorcy. Czym więcej takich osób, tym oczywiście gmina się lepiej rozwija.

Radio 90: Jak to jest na terenie gminy Godów?

Mariusz Adamczyk: Tendencję mamy wzrostową firm, które rozpoczynają działalność gospodarczą. Było duże zachwianie przy covidzie. To wszystkie gminy obserwowały, natomiast w tej chwili wraca już z powrotem. Liderzy są, są ludzie do pracy. To też jest bolączka naszych terenów. Tereny przygraniczne, czyli bardzo dużo osób pracuje w Czechach, ale ja oceniam bardzo pozytywnie. Czyli mamy kreatywnych mieszkańców.

Mariusz Adamczyk wójt Godowa

Liderem przedsiębiorczości z terenu gminy Godów została firma z branży rowerowej „Super Koło”. Czym dla jej właścicieli Tomasza Woźniaka i Przemysława Skrzyszowskiego jest tytuł Lidera?

Tomasz Woźniak: To jest ogromnym wyróżnieniem. Zaczęliśmy równo 10 lat temu i jest to 10 lat ciężkiej pracy naszej, naszych pracowników. Zaczynaliśmy w malutkiej miejscowości Skrbeńsko przy czeskiej granicy i byliśmy, można powiedzieć spisani przez niektórych na straty, a pokazaliśmy, że można serwisować dziesiątki tysięcy rowerów i zatrudniać naprawdę fajnych fachowców, fajnych ludzi, robić dobrą robotę.

Przemysław Skrzyszowski: Jest to przede wszystkim podkreśleniem tej ciężkiej pracy, wyróżnieniem naszej jakości, tego wszystkiego, co robimy dla naszych klientów. Naszym mottem jest, że „rower jest taki, jak by był nowy”. Czyli staramy się, żeby ta jakość usługi przypominała, że ten rower jest świeży, czysty i sprawny, gotowy do jazdy.

Tomasz Woźniak i Przemysław Skrzyszowski

Wśród wyróżnionych firm znalazło się także „Bistro u Aneczki” z Rydułtów. Jego właścicielka Anna Lapman w pewnym momencie życia postanowiła zaryzykować i zmienić swoją profesję.

Anna Lapman: Jestem nauczycielem z krwi i kości. Bardzo lubiłam uczyć dzieci. Jestem polonistką, aczkolwiek stwierdziłam, że muszę zmienić swoje życie zawodowe i robić coś zupełnie innego, żeby zobaczyć, czy jeszcze umiem i czy mogę. Zajęłam się gastronomią, myśląc na początku o tym, że będę parzyć kawę. Rano robić kanapki, ewentualnie upiekę ciasto i że to da mi możliwości życia i rozwoju. Okazało się, że na dobry grunt padły moje pomysły na różnorakie dania o niskiej zawartości tłuszczu. Dania rewolucyjne na rynku rydułtowskim. Okazało się, że jest to hit. Rozwijam się i wciąż cieszy mnie to, co robię.

Anna Lapman

Statuetkę podczas gali odebrały także właścicielki Serwisu Urządzeń Infrastruktury Technicznej z Radlina, Agnieszka Piechula i Anna Bubula-Nagrabska. Ich firma z powodzeniem zajmuje się praniem odzieży roboczej, głównie dla kopalń, ale także dla branż gastronomicznej czy hotelarskiej.

Agnieszka Piechula: Startowaliśmy z jedną firmą, którą obsługiwali firmy z branży górniczej. Natomiast rozrosłyśmy się już do dużych rozmiarów i obsługujemy szeroki wachlarz klientów. Gastronomia, hotelarstwo.

Anna Bubula-Nagrabska: Jest to ciężka praca fizyczna. Nasi pracownicy, a właściwie głównie nasze pracownice, przerzucają tony tych ubrań, natomiast my im to ułatwiamy odpowiednim sprzętem, odpowiednią organizacją pracy. Staramy się unowocześniać, szukać nowych rozwiązań. Korzystamy z ich uwag i doświadczeń.

Radio90: Czym jest dla Was ta nagroda

Agnieszka Piechula: Niesamowitym wyróżnieniem. Przede wszystkim docenieniem dużego nakładu pracy, który wykonałyśmy na przestrzeni ostatnich czterech lat.

Anna Bubula-Nagrabska: Motywacją. Wiemy, że trzeba pracować cały czas. Nie wolno osiąść na laurach. Musimy utrzymać to, że zasługujemy na to wyróżnienie.

Agnieszka Piechula i Anna Bubula-Nagrabska

Honorowy patronat nad konkursem jak co roku objęło starostwo powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Starosta Leszek Bizoń podkreślał, że nagroda to dla właścicieli wyróżnionych firm zaszczyt i duża odpowiedzialność.

Leszek Bizoń: Tak, dokładnie, bo statuetkę to jest na pewno zaszczyt, na pewno wielki prestiż, ale też odpowiedzialność na przyszłość. Każdy będzie patrzył na nich jak na liderów i oczekiwał tego liderowania. Każdy będzie się porównywał z ich działalnością, z tym, co robią. I życzyłem im poza tym, żeby tymi liderami zostali nie tylko w tym jednym roku, ale w kolejnych latach byli tymi liderami, stale się rozwijali, a jednocześnie motywowali tą swoją działalnością innych do takiego samego rozwoju.

Leszek Bizoń starosta powiatu wodzisławskiego

Na Gali Lider Przedsiębiorczości 2022 w Skrzyszowie był reporter Radia 90, Robert Krzyżaniak.

Liderzy Przedsiębiorczości 2022:

1) Wodzisław Śl. – POL-EKO s.k.
2) Radlin – Serwis Urządzeń Infrastruktury Technicznej sp. z o.o.
3) Rydułtowy – Bistro u Aneczki
4) Pszów – Firma Handlowa Kabut
5) Gorzyce – Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol sp. z o.o.
6) Godów – Super Koło s.c.
7) Mszana – LOLO
8) Lubomia – PPHU ROM-ART s.c.
9) Marklowice – Usługi remontowo-budowlane Kazimierz Karwot
10) Nagroda Cechu – Lakiernictwo Samochodowe Jerzy Chlebisz

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2024