Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Liderzy zorganizowali wydarzenie. Wielki piknik w Nowej Wsi [FOTO]

Facebook Twitter

Nowa Wieś w gminie Lyski w minioną sobotę (8.10) była miejscem, gdzie można było sobie odświeżyć wiadomości z zakresu dobrej gospodarki odpadami czy kupić od gospodarzy lokalne produkty. Dobra pogoda sprzyjała, więc uczestników nie brakowało.

Najmłodsi mogli wygrać nagrody, ale i skorzystać z wielu atrakcji skierowanych właśnie dla nich. Budowle z odpadów, ekologiczne torby, a także spotkanie z leśnikami. Sporo osób skorzystało z tych atrakcji. Nasz reporter rozmawiał z Hanną Beśką z Nadleśnictwa Rybnik.

Hanna Beśka: Można wygrać sadzonkę, można wygrać fajny gadżet… Sprawdzana jest wiedza związana z lasami, trzeba odpowiedzieć na pytania związane z drzewami, ze zwierzętami, z ptakami… Z sadzonek mamy ładne sadzonki kontenerowe jodły pospolitej, sosny zwyczajnej, graba oraz buka.

Radio 90: Teraz jest czas na sadzenie?

Hanna Beśka: Tak, jak najbardziej, można sadzić jesienią i wiosną.Sadzonki kontenerowe przyjmują się cały rok.

Jedni celowali w nagrody i sprawdzali swoją wiedzę ekologiczną, inni korzystali z okazji i szukali ekologicznej żywności u sprawdzonych gospodarzy. Posłuchajcie:

Wydarzenie było efektem działania kilkudziesięciu wolontariuszy skupionych w projekcie Powiatowej Szkoły Liderów.

20 najbardziej aktywnych mieszkańców powiatu rybnickiego od ponad roku podnosi swoje kompetencje i umiejętności

– mówi Marcin Stępniak prezes stowarzyszenia Aktywni Społecznie z Czerwionki- Leszczyn.

Marcin Stępniak: Szkolimy ich, samorządowców, polityków, biznesmenów, menadżerów, jednocześnie w ramach projektów zaplanowaliśmy, że będą inicjatywy oddolne i to jest jedna z nich. 20 naszych liderów, te osoby same wymyśliły co zrobić, żeby zaspokoić potrzeby mieszkańców. Projekt trwa od zeszłego roku, ale to pierwsza inicjatywa, która wypłynęła wprost od uczestników. Kolejną planujemy zrobić na przełomie roku.

A na szerszą dźwiękową relację z ekopikniku w Nowej Wsi zapraszamy do Eko Patrolu Radia 90. Audycja w sobotę po godzinie 7.00.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023