Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Liga Mistrzów w Jastrzębiu. Jastrzębski Węgiel gra z mistrzem Serbii

Facebook Twitter

Liga Mistrzów wraca do Jastrzębia. To już 11. edycja tych rozgrywek z udziałem Jastrzębskiego Węgla. Dziś (8.11) w hali widowiskowo- sportowej mecz z mistrzem Serbii Vojvodiną Nowy Sad.

Liga Mistrzów w Jastrzębiu 2018

Zespół z Jastrzębia trafił do grupy „A”, gdzie naszymi rywalami są: mistrz Serbii Vojvodina NS Seme Novi Sad, wicemistrz Niemiec VfB Friedrichshafen oraz mistrz Francji Montpellier UC.

Benjamin Toniutti: Trafiliśmy do grupy, z której bez problemu trzeba wyjść. Mam nadzieję, że z jak najwyższej lokaty. A potem musimy przygotować się na wielkie boje w ćwierćfinałach, bo jak pokazał zeszły sezon nawet po zajęciu pierwszego miejsca w grupie można później od razu trafić na mocne „firmy”, jak na przykład Lube. Dlatego podchodzimy do tego tak, że trzeba myśleć mecz po meczu, kontynuować swój rytm i po prostu grać dobrą siatkówkę.

W czasie 11 edycji Ligi Mistrzów z udziałeem Jastrzębskiego Wegla zespół z Jastrzębia, trzykrotnie dotarł do czołowej czwórki tych rozgrywek, raz kończąc je z brązowym medalem zdobytym w Ankarze (2014).

Benjamin Toniutti: Liga Mistrzów to szczególne rozgrywki, najbardziej prestiżowe w Europie. Nasze oczekiwania jak zwykle są duże. Cieszymy się, że znów możemy występować w tym roku w tych rozgrywkach. Trzeba dobrze zacząć tę edycję. W pierwszym wtorkowym meczu z całą pewnością będziemy faworytem. Ale musimy się dobrze przygotować do tego spotkania i być gotowi na walkę, gdyż wielu zawodników drużyny mistrza Serbii to młodzi gracze i być może będę chcieli się oni pokazać na arenie międzynarodowej, walcząc o swoją przyszłość. Dla nich to będzie niezłe wyzwanie, by zaprezentować się jak najlepiej w Lidze Mistrzów.

Potwierdzeniem słów Toniuttiego może być średnia wieku serbskiej ekipy, która wynosi 23 lata.

Początek spotkania w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej dziś (8.11) o godzinie 18.00. Przypomnijmy: ostatnią edycję Ligi Mistrzów drużyna z Jastrzębia zakończyła na półfinale, wygrała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Identycznie jak przed rokiem w fazie grupowej rozgrywek wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół ma rozegrać po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Do ćwierćfinałów awansują wyłącznie zwycięzcy pięciu grup. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przechodzą do repasaży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków repasażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przechodzą zaś do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023