Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Liga Mistrzów. Wiadomo gdzie i kiedy zagra Jastrzębski Węgiel

Facebook Twitter

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla poznali terminy i miejsce rozegrania spotkań Ligi Mistrzów przeciwko włoskiemu Itas Trentino. Przypomnijmy: z powodu epidemii koronawirusa we Włoszech, jastrzębianie nie chcieli grać wyjazdowego meczu w Trydencie.

Po długi staraniach władz klubu, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej CEV zdecydowała, że planowany na miniony czwartek (5.03.) mecz nie odbędzie się. Teraz w porozumieniu z klubami ustalono, że oba spotkania zostaną rozegrane w słoweńskim Mariborze. Terminy to 13 i 14 marca czyli najbliższy piątek i sobota. Mówi prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol:

Cieszę się z takiego rozstrzygnięcia, szkoda tylko, że trzeba było tyle dni poświęcić, tyle czasu, tyle trudnych negocjacji na to, żeby ten cel osiągnąć. Przecież ta sytuacja wydawała się absolutnie oczywista i zresztą finalnie Główny Inspektor Sanitarny potwierdził nasze wątpliwości, nasze obaw, w związku z tym ja mam ogromną satysfakcję, że po pierwsze nie utraciliśmy 3 punktów i przystępujemy do rywalizacji na neutralnym, bezpiecznym terenie.

Czy Jastrzębski Węgiel nie chciał rozegrać jednego ze spotkań we własnej hali?

Możemy się upierać przy negocjacjach z CEV, że ten drugi mecz powinien się u nas odbyć, bo tracimy atut naszego boiska i ewentualnego złotego seta na naszym boisku, ale trzeba też  obiektywnie spojrzeć na sytuację. Ze względów sportowych i logistycznych. Taki był mój wniosek, żeby na neutralnym terenie obydwa mecze rozegrać i taka jest decyzja, my się z tym zgadzamy (…).

Dodajmy, że CEV zdecydowało, że mecze mają się odbyć przy udziale publiczności. Hala w Mariborze może pomieścić 2 tysiące kibiców. Godziny rozegrania spotkań na razie nie zostały podane przez CEV.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021