Liga ROW – podsumowanie sezonu

Sezon 2012 za nami. Dla niektórych bardzo dobry, obfitujący w trofea. Dla innych mniej... Tak bywa. W rozgrywkach wzięło udział w sumie 637 zawodników zrzeszonych w 23 drużynach! Tylu zawodników przewinęło się w tym sezonie przez wszystkie drużyny.

Chociaż średnio to prawie 28 zawodników na drużynę, zdarzało się, że drużyny grały po 11, albo nawet po 9 zawodników, a czasami, z powodu braków kadrowych, oddawały mecze walkowerem. Tak to bywa w rozgrywkach amatorskich – gramy dla przyjemności. Drużyny z trzech pierwszych miejsc w obu ligach zostały nagrodzone pucharami.

Mistrzostwo i Puchar Ligi zdobyła drużyna MaxBudu Wielopole. Tuż za ich plecami zameldował się Marat Rybnik, a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna FC Morgan Chwałowice. Do drugiej ligi spadła Victoria Głożyny i Amator Boguszowice. W drugiej lidze pierwsze miejsce zajęła drużyna RKP 4 Reacing Team, a na drugim miejscu zameldowały się FC Baranowice i te dwie drużyny awansowały do pierwszej ligi. Trzecie miejsce zajął zespół Dżonsonów, który spotkał się w meczu barażowym o prawo gry w pierwszej lidze, z dziesiątym zespołem pierwszej ligi, z Rodbudem Piaski, ale uległ im 1 – 3 i tym samym Rodbud pozostał w gronie pierwszoligowców.

Teraz trwa przerwa w rozgrywkach, a na wiosnę ruszamy z nowym sezonem.

Dziękujemy wszystkim za tak emocjonujący sezon.