Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Linia dla seniorów w Rybniku. Autobus rusza na próbę

Facebook Twitter

Rybnik uruchamia linię autobusową dla seniorów. Ma jeździć od 1 lipca do końca sierpnia. Jak słyszymy w magistracie autobus ma zapewnić dogodne połączenia najstarszym mieszkańcom miasta, w obrębie dzielnic Śródmieście, Rybnik Północ, Smolna i Maroko Nowiny.

fot.un-perfekt/ pixabay.com

Wraz z dyrektorem Zarządu Transportu Zbiorowego staraliśmy się tak zaplanować nowe połączenie, aby dotrzeć do ważnych dla seniorów miejsc. Dzięki nowej linii udało się również wzbogacić ofertę połączeń autobusowych dla dzielnicy Maroko-Nowiny. Zgodnie z założeniami linia zostanie uruchomiona na dwumiesięczny okres próbny, ale mam nadzieję, że nowe połączenie się przyjmie i na stałe zagości w rybnickim rozkładzie jazdy

– podkreśla związany z dzielnicą Maroko-Nowiny Radosław Knesz, Radny Miasta Rybnika.

Trasa autobusu będzie przebiegać przez następujące przystanki:

Dworzec Autobusowy, Śródmieście Dworek, Śródmieście Sąd, Śródmieście ZUS, Smolna Reymonta, Maroko Nowiny Raciborska, Maroko Nowiny Chabrowa, Maroko Nowiny, Maroko Nowiny Kominka, Maroko Nowiny Budowlanych, Dworzec Autobusowy, Rybnik Północ Rudzka Cmentarz. Autobus będzie wyjeżdżał co godzinę, począwszy od 7.00 do 16.00.

Droga powrotna autobusu będzie wiodła przez przystanki:

Rybnik Północ Rudzka Cmentarz, Dworzec Autobusowy, Maroko Nowiny Rondo Mazamet, Maroko Nowiny Budowlanych, Maroko Nowiny Orzepowicka, Maroko Nowiny Chabrowa, Maroko Nowiny Raciborska, Smolna Reymonta, Smolna rondo Wodzisławskie, Śródmieście Sąd, Śródmieście Dworek, Dworzec Autobusowy. Z początkowego przystanku kurs będzie realizowany co godzinę – pierwszy o 7.25, ostatni o 16.25.

Z wprowadzenia do ruchu nowej linii autobusowej radości nie kryje Stefania Forreiter, przewodnicząca Rybnickiej Rady Seniorów, która zabiegała o połączenie:

Uruchomienie linii A to bardzo dobra informacja dla rybnickich seniorów, którzy zyskali dodatkowe połączenia w obrębie dzielnic Śródmieście, Rybnik Północ, Smolna i Maroko Nowiny. Starsi mieszkańcy zyskają lepsze połączenie do ośrodków zdrowia, instytucji, takich jak ZUS czy Urząd Miasta, a także na cmentarz. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się uruchomić kolejne linie dla seniorów, obejmujące inne dzielnice miasta

– wskazuje Stefania Forreiter.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj