Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lipa z rybnickiej dzielnicy Stodoły, będzie uratowana

Facebook Twitter

Nie wiadomo ile dokładnie ma lat ale dostała szanse na zwiększenie wieku. Przeznaczona do wycinki wiekowa lipa, rosnąca u zbiegu ulic Stalowej, Cisowej i Szerokiej w rybnickiej dzielnicy Stodoły, będzie uratowana.

fot. P. Kuczera/ rybnik.eu

W przyszłym tygodniu Zarząd Zieleni Miejskiej będzie zabezpieczał drzewo pasami, ponieważ kondycja pnia nie jest najlepsza. Będą czynione starania by drzewo otrzymało status pomnika przyrody, rozpoczęły się już procedury w tym kierunku

Drzewo, o obwodzie przekraczającym 3 metry, jest dla wielu mieszkańców Stodół miejscem spotkań i punktem orientacyjnym, darzą je wielkim sentymentem, dlatego usilnie zabiegali o wstrzymanie wycinki. Przychylając się do próśb mieszkańców, prezydent zdecydował o konieczności uratowania lipy:

Lipa w Stodołach jest niezwykła, jest drzewem świadkiem, weteranem. Jest też miejscem spotkań mieszkańców i gościnnym stołem dla pszczół. Nie wyobrażam sobie, żeby miało jej nie być. Dlatego wstrzymałem decyzję urzędników o wycince. W przyszłym tygodniu Zarząd Zieleni Miejskiej będzie zabezpieczał drzewo pasami, ponieważ kondycja pnia nie jest najlepsza. Chciałbym też, by drzewo otrzymało status pomnika przyrody, rozpoczęliśmy procedury w tym kierunku – mówi prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2022