Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Wybierz dla siebie wydarzenie

Facebook Twitter

Silesian Jazz Meeting ale też Rybnicka Jesień Kabaretowa i jak zwykle dobre kino. Zobacz repertuar Teatru Ziemi Rybickiej.

5.11.2022, godz. 10.00. Międzynarodowy Festiwal Rybnicka Jesień Chóralna im. H.M. Góreckiego – przesłuchania konkursowe – wstęp wolny

5.11.202, godz. 19.00. Koncert finałowy XVI Międzynarodowego Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna im. H.M. Góreckiego. Bazylika pw. św. Antoniego Padewskiego w Rybniku, ul. Mikołowska 4 – wstęp wolny.

6.11.2022, godz. 16.00 i 19.15. „I LOVE YOU, a teraz się zmień” – spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus. Aktorom towarzyszą na scenie znakomici muzycy. Reżyseria: Mariusz Kiljan. Tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta. Scenografia: Wojciech Stefaniak. Kostiumy: Sylwester Krupiński. Choreografia: Anna Głogowska. Muzyka: Jimmy Roberts. Plakat: Grzybowska / Grzegorz Grodner. Organizator: Agencja Certus

7.11. godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Trzy tysiące lat tęsknoty”

7.11.2022, godz. 19.00. DKF Ekran: Baby Broker
Matka chce odzyskać swoje dziecko, które pozostawiła w oknie życia. Scenariusz i reżyseria: Hirokazu Koreeda. Gatunek – dramat. Produkcja – Korea Południowa. Czas: 129 min.

9.11.2022, godz.18.00. Otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Grażyny Zarzeckiej (Galeria Sztuki) i wystawy malarstwa Barbary Bojdoł (Galeria Oblicza,) połączone z promocją tomiku poezji Izabeli Gardian „Nic z tych rzeczy”. Wystawy czynne do 2.01.2023, Wstęp wolny.

10.11.2023, godz. 18.00. 36.Silesian Jazz Meeting
Pierwszego dnia festiwalu wystąpią zespoły: Moon Hoax i RGG feat. Robert Majewski & @Łukasz Poprawski Astigmatic Project.

11.11.2022, godz. 18.00. 36.Silesian Jazz Meeting – dzień drugi
Drugiego dnia festiwalu jazzu wystąpią: Yumi Ito & Szymon Mika “Ekual” oraz legendarna formacja Young Power New Edition w programie Freedom.

12.11.2022, godz. 18.00. Koncert 10 Tenorów
Potrafią wszystko (nic dziwnego – jest ich aż DZIESIĘCIU!): śpiewać piosenkę podczas deszczu, martwić się ostatnią niedzielą, czarować głosem pojedynczo i w grupie… Co więcej – dobierają sobie repertuar w taki sposób, że są w stanie wcielić się nie tylko we Franka Sinatrę z jego ciepłym barytonem, ale nawet w Edith Piaf, widzącą życie w różowych barwach. Śpiewają o kobietach, o miłości, o poranku, o wieczorze, o mamie, o zakrętach w biografii, nie boją się żadnych wyzwań wokalnych – wszystko po to, aby udowodnić na koniec, że „We Are The Champions”. Organizator: Agencja Brussa

13.11.2022, godz. 17.00. „A to Polska właśnie” koncert zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” dedykowany obchodom Roku Stulecia Powrotu Części Górnego Śląska do Polski
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” pojawi się na scenie w pełnej krasie ludowych kostiumów, w repertuarze najpiękniejszych pieśni i tańców ludowo-narodowych oraz pieśni z okresu Powstań Śląskich. Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – współzałożycieli Zespołu „Śląsk”. W repertuarze przygotowanym specjalnie dla publiczności w Rybniku, Zespół zebrał kolekcję pieśni i tańców, które od blisko 70 lat tworzą międzynarodową, artystyczną markę „Śląska”. W programie znajdą się najpiękniejsze i najbardziej znane kompozycje Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara oraz choreografie Elwiry Kamińskiej czy Juraja Kubanki. Artyści zaprezentują publiczności repertuar, z którym „Śląsk” zdobywa sceny całego świata. Pojawią się m.in. najsłynniejsze pieśni Stanisława Hadyny, które od początku tworzyły historię Zespołu jak „Karolinka” czy „Szła dzieweczka”. Zabrzmią także opracowania muzyczne światowej sławy kompozytora Wojciecha Kilara, który w latach 70. ubiegłego wieku współpracował z Zespołem „Śląsk”. Artyści przygotowali także kilka najpiękniejszych pieśni z okresu Powstań Śląskich: „Idą Powstańcy”, „Ten 21 roczek”, „Rota Śląska” czy „Hej powstań ludu śląski”. Niektóre z tych utworów zostaną wzbogacone choreografią baletową. Publiczność będzie mogła także podziwiać dynamiczne tańce prezentujące bogactwo kultury ludowej oraz tańce narodowe: kujawiaka, oberka, poloneza, mazura i finałowego krakowiak. Mieniąca się kolorami scena, znakomici artyści baletu w porywających choreografiach – wszystko razem złoży się na taneczną podróż po najpiękniejszych zakątkach wielu regionów Polski. Zaprezentowane w programie utwory tworzą dziś muzyczny kanon narodowych i ludowych tańców, wiele z nich stało się niedościgłym wzorem w dziedzinie inscenizowanej stylizacji polskiego tańca ludowego i narodowego. Żywiołowość, wdzięk, elegancja, młodzieńczość wyrazu i kunszt wykonawczy – cechy wypracowane niegdyś pod okiem Stanisława Hadyny i Elwiry Kamińskiej – sprawiają, że widowisko Zespołu „Śląsk” zostanie na zawsze w sercu widza.

fot. W.Korpusik/ mat.prasowe

14.11. godz. 13.00, Kino nie tylko dla Seniora: „Zołza

14.11.2022, godz. 19.00. DKF Ekran: Rimini

17.11.2022- 21.11.2022, godz. 17.30. 26.RYJEK Rybnicka Jesień Kabaretowa

23.11.2022, godz. 18.00. Andrzejkowa Gala Teresy Werner. Gość specjalny z Dominikany – Pascal Silva!
Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Pascala Silvy. Piosenki gorące jak karaibska plaża, romantyczne jak zachody słońca na Dominikanie. Wyjątkowy koncert pełen cudownych wrażeń! Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak „Miłość jest piękna”, „Dałabym Ci dała”, czy „Kocham swoje morze”. Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazało się kilka płyt CD oraz DVD. Pierwszy album „Spełnić Marzenia” uzyskał status Platynowej Płyty. Obecnie Teresa Werner promuje swój najnowszy album pt. „Sekret miłości”. Pascal Silva to bardzo utalentowany piosenkarz z Dominikany, który w swojej ojczyźnie wystąpił w ponad 80 programach telewizyjnych. Jego rozpoznawalność była tak wielka, że ówczesny prezydent Dominikany Leonel Fernandez zaprosił go na oficjalną audiencję i wspólny obiad. Jego album „Sueño Latino” wydany na Karaibach, odniósł wielki sukces komercyjny. W 2009 roku Pascal Silva świętował swój światowy debiut, gdy podpisał kontrakt wydawniczy z firmą Universal Music. W albumie „Seiltänzer”, Pascal po raz pierwszy zaśpiewał w języku niemieckim, co spotkało się z rewelacyjnym odbiorem słuchaczy. W 2010 roku rozpoczął współpracę z Jackiem Whitem, światowej klasy producentem muzycznym, który widział ogromny potencjał w tym utalentowanym artyście. W 2013 roku został wybrany gwiazdą TV-show „Willkommen bei Carmen Nebel”, a w 2016 roku wystąpił na renomowanym Ascona Jazz Festival. Obecnie Pascal Silva promuje swój najnowszy album „Amor Verdadero”, czyli prawdziwa miłość. Serdecznie zapraszamy! Bilety: od 90 do 110 zł. Organizator: Agencja ESKA

25.11.2022, godz. 19.00. Czerwone Gitary. Koncert na 55-lecie zespołu

Czerwone Gitary ponownie w Rybniku! Platynowy koncert Czerwonych Gitar jest podsumowaniem 55 letniej działalności zespołu. W blisko dwugodzinnym programie, usłyszycie Państwo największe przeboje z początkowego okresu działalności grupy, nowe propozycje zespołu i zobaczycie historię zespołu w przekazie multimedialnym. Od parunastu lat Czerwone Gitary tworzą: Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew, Mieczysław Wądołowski, – gitara akustyczna, śpiew, Dariusz Olszewski – gitara solowa, śpiew oraz Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa, śpiew, aranżacje. Ich występy przyjmowane są entuzjastycznie, o czym świadczy reakcja widzów na koncertach i liczne, pokoncertowe opinie.

26.11.2022, godz. 9.00. Warsztaty artystyczne „Przy kawie” Makramowe aniołki
Galeria Oblicza. Prowadzenie: Barbara Budka. Zapewniamy wszystkie materiały a wykonane prace uczestnicy zabierają do domu. Liczba miejsca ograniczona! Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsca na warsztatach, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wyłącznie w pracowni reklamy TZR do 15.11.2022: tel. 32 42 23 246 lub e- mail: reklama.rck@gmail.com.

26.11.2022, godz. 17.00. „Usłyszeć taniec”. Widowisko w wykonaniu mistrzów stepowania: flamenco, irish dance, tap dance, ethnojazz. Spektakl poprzedzi uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta w sferze kultury.

„Usłyszeć taniec” to widowisko różnych form tańca: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Gościem specjalnym będzie ukraińska tancerka, pochodząca z Charkowa Maria Lozova oraz saksofonista Grzech Piotrowski.
Od premiery podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju w 2013 roku, projekt ewoluował z 15 minutowego pokazu 3 tancerzy i perkusisty do pełnowymiarowego widowiska z udziałem 6 muzyków i 4 tancerzy. Od blisko 10 lat spektakl grany jest nieprzerwanie w całej Polsce. Przez ten czas, w projekcie Usłyszeć Taniec na stałe lub gościnnie występowało 53 artystów z 8 krajów. W 2017 roku w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się 50 spektakl, w listopadzie odbędzie się 101. Taniec: Karol Drzewoszewski – step amerykański,
Ewa Jakubiec – flamenco, Mateusz Wójcik – choreografia, reżyseria, taniec irlandzki, Maria Lozova – taniec współczesny. Muzyka: Tomasz Biela – kierownictwo muzyczne, gitara, akustyczna, elektryczna, jazzowa, Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny, Małgorzata Mycek – wokal, bodhran, cajon, perkusjonalia, Jakub Wagner – gitara flamenco, cajon, Grzech Piotrowski – saksofon altowy. Spektakl poprzedzi uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Rybnika w sferze kultury.

27.11.2022, godz. 17.00. 6. Biesiada Śląska z „Fajnymi Babkami”
Zapraszamy na 6. Biesiadę Śląską z „Fajnymi Babkami”. Wystąpią: Joanna Kściuczyk-Jędrusik, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu, zespół Yeyku, zespół Larmodzieje, a gospodarzem wieczoru będzie Dariusz Niebudek. W przerwie biesiady serwujemy pieczone babeczki.

28.11. godz. 13.00, Kino nie tylko dla Seniora: „W rytmie rumby”

28.11.2022, godz. 19.00. DKF Ekran: Silent Twins

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj