Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Listopadowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

Facebook Twitter

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na listopadowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

fot.LubosHouska/ pixabay.com

W środę (6.11.) o godzinie 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. Szafranka 7) w Rybniku uczestnicy klubu będą rozmawiać o książce „Kamień” Małgorzaty i Michała Kuźmińskich. Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

„Kamień”

Trzeci etnokryminał Małgorzaty i Michała Kuźmińskich. W romskiej osadzie na Sądecczyźnie znaleziono martwego chłopczyka o jasnej karnacji i włosach koloru pszenicy. Wkrótce policja odkrywa, że mieszka tam blondwłosa dziewczynka… Między Romami a ich sąsiadami od lat zbiera się na burzę. Teraz napięcie sięga zenitu.

Anka Serafin na prośbę policji próbuje nawiązać kontakt z Romami. Mierzy się z murem milczenia i własnymi wyobrażeniami o roli antropologa. Tymczasem dziennikarz śledczy Sebastian Strzygoń jednym kamieniem porusza medialną lawinę. Narasta lęk, niezrozumienie i wrogość. Jakie jeszcze tajemnice kryje społeczność tej z pozoru sielskiej krainy? Co jest faktem, a co uprzedzeniem? I czy kogoś obchodzi jeszcze prawda, gdy rozkręca się spirala nienawiści?

(Źródło: lubimyczytac.pl).

Z kolei w czwartek (28.11.) o  godzinie 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 klubowicze będą dyskutować o książce „Gdyby ulica Beale umiała mówić” Jamesa Baldwina. Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

„Gdyby ulica Beale umiała mówić”

Harlem, Nowy Jork. Tish i Fonny byli razem zawsze. Dorastali w jednej dzielnicy, w jednej społeczności, a ich miłość rosła wraz z nimi. Niepostrzeżenie stała się dla nich najważniejsza. I chociaż nie mają nic prócz siebie, Tish wierzy, że będą żyli długo i szczęśliwie.

W przeddzień ślubu Fonny zostaje oskarżony o gwałt. Ma mocne alibi, ale jest czarny. Tish zrobi wszystko, by wyciągnąć go z więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024