LKS Ruch Stanowice świętował 80-lecie [ZDJĘCIA]
Piłka to dla nas wszystko - mówili działacze i piłkarze LKS Ruchu Stanowice, którzy w sobotę (20.06.) świętowali 80-lecie. Był festyn, spotkania, wręczenie odznak i wyróżnień oraz dwa mecze ligowe z Lubomią i towarzyski z Old Boyami z Górnika Zabrze.

Szacowany czas czytania: 01:09
Jubileusz LKS Ruch Stanowice

Arkadiusz Żabka, był na miejscu i rozmawiał z prezesem stanowickiego klubu Markiem Dyrbusiem.
Radio 90: Osiemdziesiąt lat zamknąć w jeden wieczór, to można i to robicie.
Marek Dyrbuś: Tak to robimy, ciężką pracą naszych społeczników i wspomagane przez naszą kochaną gminę Czerwionka-Leszczyny z panem burmistrzem na czele.
Radio 90: Co jest trudnego w prowadzeniu klubu?
Marek Dyrbuś: Przede wszystkim muszą być ludzie. Ludzie serdeczni, którzy chcą pomagać i mają pasję do piłki.
Radio 90: Ta piłka jednoczy szczególnie w takich małych społecznościach. Widać, że wszyscy żyją futbolem.
Marek Dyrbuś: Tak, coraz więcej młodych osób garnie się do piłki. Dzieci są oderwane od komputerów, od telefonów i to jest to jest zasługa wszystkich trenerów, działaczy i rodziców, którzy też wykonują dość dużą pracę, żeby te dzieciaki przywozić na treningi.

Dla nas ten klub jest wszystkim
– mówią doświadczeni zawodnicy Czesław Marek i Grzegorz Olechno oraz juniorzy LKS-u Ruch Stanowice:

Piłkarskie święto w Świerklanach. Pełne boisko następców Ronaldinho i Messiego [ZDJĘCIA]


















