Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lodówka społeczna zmieniła lokalizację

Facebook Twitter

Lodówka społeczna w Rybniku zmienia lokalizację. Już nie ma jej przy franciszkańskiej parafii św. Józefa. Zwrócił na to uwagę nasz słuchacz i w tej sprawie skontaktował się z redakcją Radia 90, abyśmy ustalili, gdzie teraz w Rybniku można dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. 

Do dwóch tygodni lodówka zacznie działać przy ulicy Zebrzydowickiej 30/3, tam gdzie mieści się „Wspólny Stół”. Działa tu kuchnia dostępna dla każdego mieszkańca. Przygotowywane tu posiłki będą od razu mogły trafiać do lodówki, z której osoby potrzebujące tej formy wsparcia, będą mogły korzystać.

U franciszkanów lodówki już nie ma – zabrali ją pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. W rybnickim Ośrodku Pomocy Społecznej usłyszeliśmy, że dzięki ustawieniu lodówki w centrum, będzie łatwiej zadbać o jej zaopatrzenie, ale też o stan urządzenia i porządek. W poprzedniej lokalizacji dochodziło do częstych dewastacji i zniszczeń, lodówka była zalewana, jedzenie było rozrzucane po całym terenie należącym do parafii, wkładano tam brudne ubrania, wyrywane były drzwi. Teraz więcej osób będzie mogło dbać o lodówkę i o jej zaopatrzenie.

Prawdopodobnie z inicjatywy Fundacji DOBROstka w Rybniku stanie jeszcze jedna lodówka, w Boguszowicach. W tej chwili trwa szukanie odpowiedniej lokalizacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023