Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lokalne produkty kupimy w Centrum Informacji Turystycznej w Raciborzu

Facebook Twitter

Po dwóch latach zamknięcia spowodowanej pandemią w piątek (08.04.) swoje drzwi otwiera Centrum Informacji Turystycznej w Raciborzu. Tradycyjnie mieścić się ono będzie przy ulicy Długiej.

Nowością będzie to, iż będzie można w nim kupić lokalne produkty spożywcze. Mówi dyrektor Muzeum w Raciborzu Romuald Turakiewicz:

Romuald Turakiewicz: To centrum po prostu przez dwa lata było zamknięte. Była pandemia, przestało działać. W tej chwili uruchamiamy to na nowo, to będzie taki rozruch dla turystyki lokalnej. Będzie można nabyć oczywiście wszystkie materiały związane z turystyką z promocją naszej ziemi raciborskiej, całego powiatu raciborskiego, czyli mapy, ścieżki rowerowe itd. Będziemy też promowali produkty lokalne, będzie sprzedaż hermetycznie zapakowanych serów, ciasteczek, czyli trochę kulinarnych elementów, które dla zwiedzającego turysty będzie dodatkową atrakcją i posmakuje czegoś, co jest specyfiką tego regionu.

Centrum Informacji Turystycznej w Raciborzu ma stać się także czytelnią, dostępne mają być publikacje związane z raciborszczyzną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj