Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lokomobila była największą atrakcją Industriady w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Niewiadomiu [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Maszyna parowa przyjechała z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Kiedyś podobna pracowała przy szybie "Szczęście Beaty", to teren obecnej Kolonii Beata w Niewiadomiu - opowiadał Radiu 90 Alojzy Szwachuła ze Stowarzyszenia Zabytkowej Kopalni Ignacy.

Lokomobila potrafiła ciągnąć ciężary o wadze nawet 60 ton– mówił Radiu 90 Ryszard Kozdroń, konserwator z muzeum w Szreniawie.

– mówi jeden z odwiedzających Industriadę. Alojzy Szwachuła ze Stowarzyszenia Zabytkowej Kopalni Ignacy też zwracał uwagę na lokomobilę:

Kopalnia Ignacy to jeden z moich ulubionych obiektów na szlaku – mówiła Arnika Kluska, z wydziału kultury Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, obserwowała jak wychodzi tegoroczna Industriada:

Industriadę w Niewiadomiu – mimo deszczu – rozpoczął korowód dzieci, nauczycieli i rodziców miejscowej szkoły podstawowej. Maszerowali w rytm podawany przez orkiestrę dętą Rybnik. Były pomarańczowe flagi Industriady i przygotowane specjalnie emblematy z MASZYNĄ, hasłem tegorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj