Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lokomotywa uderzyła w TIR-a. Są drobne utrudnienia na torach

Facebook Twitter

Lokomotywa pociągu uderzyła w ciągnik siodłowy z naczepą. Do zdarzenia doszło dzisiaj (20.11.) przed godziną siódmą rano w Czechowicach-Dziedzicach.

Według wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego 50-latek z powiatu rybnickiego jadąc ulicą Czystą w kierunku jednego z tamtejszych przedsiębiorstw, po przejechaniu przejazdu kolejowego napotkał kolejkę pojazdów oczekujących na możliwość wjazdu na teren budowy.

Kierowca ciężarówki zdecydował się wycofać pojazd. Podczas manewru cofania wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, doprowadzając do zderzenia z lokomotywą. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał. Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich mówi Radiu 90, że nieco wydłuży się podróż na szlaku kolejowym Katowice – Wisła:

Musimy tam pod względem technicznym zrobić drobny objazd przez Czechowice- Dziedzice, skorzystać z troszeczkę inne trasy, natomiast nie powoduje to dla podróżnych żadnych utrudnień, żądne stacje nie są pomijane, możliwe są około 10 minutowe opóźnienia pociągów w związku z tym zdarzeniem. Nie ma żadnej komunikacji zastępczej, wszystko jest w porządku pod tym względem.

Utrudnienia powinny zostać usunięte do wczesnych godzin popołudniowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022