Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Los Gustawa Morcinka i jego twórczości w rękach dzieci i młodzieży Gminy Skoczów

Facebook Twitter

Z okazji ustanowienia przez Radę Miejską Skoczowa roku 2021 rokiem Gustawa Morcinka Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie ogłasza konkursy dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do przedszkoli i szkół Gminy Skoczów.

fot. pixabay.com

Konkurs literacki „Łysek z pokładu Idy w mojej wyobraźni” dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat uczęszczających do szkół w Gminie Skoczów

Daj sobie szansę na literacki debiut! Jeżeli masz lekkie pióro, ortografia i interpunkcja to dla Ciebie pestka, znasz się na „sztuczkach” stylistycznych i możesz pochwalić się nieograniczoną wyobraźnią, to podejmij wyzwanie! Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie ogłasza Konkurs literacki „Łysek z pokładu Idy w mojej wyobraźni”. Zadanie polega na stworzeniu alternatywnej wersji opowiadania Gustawa Morcinka. Szczegóły i regulamin- TUTAJ.

Konkurs plastyczny „Przygód kilka Gustawa Morcinka” dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół Gminy Skoczów

Masz okazję zapewnić Morcinkowi przygodę życia! To wszystko za sprawą Konkursu plastycznego „Przygód kilka Gustawa Morcinka” organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie. Przygotowano dwa tematy pracy:

  • Temat 1: Morcinek zeskakuje z fotela i rusza na spacer po Skoczowie!

Pisarz siedzi na fotelu już kilkadziesiąt lat i obserwuje, co się dzieje w centrum miasta. Kto wie, może liczy przejeżdżające nieopodal samochody, albo dyskretnie podsłuchuje rozmowy przechodniów? Czasem sprawia jednak wrażenie, jakby był trochę znudzony… Wyobrażacie sobie, siedzieć tyle lat, w tym samym miejscu z jedną książką?! Morcinek zeskakuje z fotela i rusza na spacer po Skoczowie! Gdzie pójdzie i co zobaczy – to zależy już tylko do Waszej wyobraźni. Skorzystajcie z szablonu dostępnego TUTAJ a resztę dorysujcie sami! Swoje prace możecie narysować kredkami, flamastrami lub namalować farbami. Najważniejsze jest to, byście wzięli pisarza na taki spacer, który będzie wspominał jeszcze długo po powrocie na swój pomnikowy fotel!

  • Temat 2: Gustaw Morcinek będzie miał nowy fotel!

Pisarz siedzi na swym pomnikowym siedzisku już kilkadziesiąt lat. Od tego czasu zmieniły się trendy i tego typu fotele wyszły z mody. Nie są też za specjalnie wygodne… czas to zmienić! Sprezentujmy Morcinkowi nowy fotel! Skorzystajcie z szablonu dostępnego TUTAJ, a resztę pracy plastycznej wykonajcie sami. Wasz fotel może być namalowany, wyklejony, narysowany – jaki Wam się wymarzy. Nie musi też stać w tym samym miejscu co teraz. Kto wie, może Morcinkowi spodobałoby się usiąść gdzieś w ciepłych krajach na plaży pod palmą, albo rozsiąść się wygodnie na księżycu. Pamiętajcie, ogranicza Was tylko wyobraźnia. Skoczowski pisarz czeka na Wasze propozycje!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024