Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lotnisko w Pyrzowicach zapowiada nowe kierunki. Jesienią loty na Kubę i Tajlandię

Facebook Twitter

Nadal jeszcze planujemy wakacje za granicą, głównie- jak wynika z danych biur podróży- w Chorwacji, część z nas urlopowe wyjazdy przesunie jednak na zimę. Lotnisko w Pyrzowicach przygotowuje zimową siatkę lotów w nowych kierunkach.

fot. Pok_Rie/ pixabay.com

Na lotnisku w Pyrzowicach trwają przymiarki do nowych kierunków lotów. Mówi Piotr Adamczyk, rzecznik lotniska w Pyrzowicach:

Piotr Adamczyk: W nadchodzącym sezonie zimowym oferta wakacji z wylotem z Katowic Airport poszerzy się o kolejne dwa dalekodystansowe, bezpośrednie kierunki tj. o Kubę i Tajlandię. Zgodnie z zapowiedziami biura podróży, pierwszy lot do Varadero na Kubie zostanie obsłużony 6 listopada br., z kolei inaugurację Bangkoku w Tajlandii zaplanowano dwa dni później, czyli na 8 listopada. Obydwa kierunki obsługiwane będą z Pyrzowic do połowy marca 2022.

Jak zapowiada Piotr Adamczyk, rzecznik lotniska w Pyrzowicach, to propozycja dla osób, które będą chciały zaznać letniej pogody w środku zimy w Polsce. Co ważne do odległej Tajlandii czy na Kubę polecimy z Katowice Airport bez przesiadek:

Piotr Adamczyk: Tajlandia i Kuba to kolejne czarterowe, bezpośrednie dalekodystansowe trasy z Pyrzowic na sezon zima 2021/2022. Oprócz nich dostępne są także Meksyk, Dominikana i Malediwy. Wszystkie połączenia obsługiwane będą za pomocą bazującego w Katowice-Airport Boeinga 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT.

Wakacje 2021: Gdzie wyjeżdżamy?

Jak podsumował portal wakacje.pl, po ponad roku restrykcji i związanych z nimi ograniczeń wyjazdów turyści są spragnieni wypoczynku w miejscach, które znają i kochają:

W trzecim kwartale tego roku najwięcej osób wyjedzie do Grecji, Turcji i Egiptu. Te trzy kierunki odpowiadają za 69,5 proc. sprzedaży wyjazdów, które rozpoczynają się w okresie od lipca do września. Kolejne miejsca należą do Hiszpanii i Bułgarii. Pozycje od szóstej do dziesiątej zajmują odpowiednio: Cypr, Polska, Chorwacja, Tunezja i Malta. Gdy porównamy to zestawienie do dziesiątki najpopularniejszych krajów z analogicznego okresu 2019 roku, okaże się, że podczas gdy pierwsze pięć pozycji nie zmieniło się, to w drugiej piątce widać pewne przesunięcia. W tym roku Tunezja spadła z miejsca szóstego na dziewiąte, Cypr awansował z siódmego na szóste, Polska z dziesiątego na siódme, Malta zeszła o oczko niżej z dziewiątego na dziesiąte.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj