Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Ludzie listy piszą – Radio 90 interweniuje. Posłuchaj rozmowy z porannym gościem – Piotrem Kuczerą

Facebook Twitter

Do naszej redakcji trafiło pismo mieszkańców osiedla Sławików i Raciborskiej z prośbą o budowę przejścia dla pieszych pomiędzy osiedlami. Od wielu lat mieszkańcy łamią przepisy skracając sobie drogę, ponieważ najbliższe przejścia omijają ciągi komunikacyjne.

Odnowione ścieżki spacerowe w ramach budżetu obywatelskiego, kończą się w miejscach, gdzie mogłoby powstać przejście dla pieszych. Sytuację skomplikowała jeszcze budowa Kwartału Domus i wzmożony ruch samochodów ciężarowych w tym miejscu.  Prezydent Rybnika Piotr Kuczera poranny gość Radia 90 zapowiedział wizję lokalną na ulicy Raciborskiej w Rybniku:

O ile teoretycznie w miarę szybko uda się rozwiązać problem mieszkańców osiedla Sławików i Raciborskiej, o tyle problemem może okazać się pomoc mieszkańcom innej rybnickiej dzielnicy. Tym razem chodzi o budowę barierek wzdłuż ulicy Boguszowickiej na Raszowcu w dzielnicy Ligota Ligocka Kuźnia. To ruchliwa droga, jest tam niebezpiecznie, czego dowodem jest ustawiony w tym miejscu tzw. czarny punkt. Mieszkańcy piszą do nas, że miasto od lat nie potrafi rozwiązać problemu i proszą nas o interwencję. W porannej rozmowie pada pytanie, odpowiedź jest jednak mało satysfakcjonująca:

Cała rozmowa do przesłuchania:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj