Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ludzie się skarżą na chaos i brak kontaktu z Sanepidem

Facebook Twitter

Chaos, brak kontaktu z Sanepidem i wielodniowe oczekiwanie na wyniki. Nie wytrzymujemy tego psychicznie- skarżą się słuchacze Radia 90. Od kilku dni obserwujemy gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w kopalni Jankowice. To już 104 przypadki, w sumie ponad 740 pracowników jest już na kwarantannie. Wirus pojawił się także w kopalni Marcel w Radlinie, gdzie zarażone są 3 osoby.

Ta sytuacja przerosła rybnicki Sanepid- mówi przebywający na kwarantannie pracownik kopalni „Jankowice”:

Taki bałagan! Nie dość, że w zakładzie pracy, to jeszcze jest bałagan w tym sanepidzie- przerosła ich ta sytuacja. My wszyscy siedzimy jak na szpilkach, nie wiemy co i jak, „znaczki” mamy zablokowane, na kopalnie nie możemy iść robić, nie znamy wyników. Nawet ci, którzy znają wyniki, czekają teraz na dostarczenie oryginalnych papierów przez pocztę z sanepidu, żeby mogli zanieść to do zakładu pracy.

Straszny problem z kontaktem z sanepidem- praktycznie niemożliwy. Ja wiem, że tam jest mało pracowników itd., ale tam jest wiecznie zajęte.

Nasz słuchacz jest osobą, która od blisko dwóch tygodni przebywa na kwarantannie. Przez pierwszy tydzień nikt do niego nie zadzwonił. Okazało się, że dział BHP kopalni podał jego nieaktualny numer:

Już drugi tydzień jesteśmy na kwarantannie- objęci kwarantanną. Niepokoiło mnie to, że nikt nie dzwonić, żeby zapytać o dane, pesele, dane rodziny itd. Policja mnie nie kontroluje- byłem zaskoczony tą sytuacją. Zadzwoniłem do działu BHP z pytaniem, czy czasem nie pomylili moich danych. Nie wiem, skąd oni te dane uzbierali, ale wyciągnęli jakiś numer z kartotek, który ja już nie mam preszło 15 lat.

Cierpią nie tylko górnicy, ale także ich rodziny. To kolejny głos naszych słuchaczy:

Jestem teściem dla pracownika KWK Jankowice. Mój zięć miał wymaz w poniedziałek w ubiegłym tygodniu, powiedziano mu, że do czterech dni będzie miał wynik. Była policja przed chwilą, powiedziano nam w sanepidzie, że za 14 dni wynik. Nie dajemy sobie rady psychicznie, bo ileż można siedzieć w domu.

Tylko do niedzieli (03.05.) rybnicki Sanepid odnotował 232 przypadki koronawirusa. Najwięcej w Rybniku 132, w Żorach 51, w Świerklanach 32, w Czerwionce-Leszczynach 9, w gminie Lyski 4, w Jejkowicach 3 i w Gaszowicach jeden przypadek zakażenia. W sumie na terenie działania stacji 541 osób poddanych jest na kwarantannie. Niestety nam także nie udało się skontaktować z Sanepidem w Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj