Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ludzie z pasją: Doradza innym jak zadbać o siebie. Poznajcie Justynę Koniuszy z Syryni

Facebook Twitter

Jej pasją jest szeroko pojęta kosmetologia. Doradza, kształci, edukuje. Justyna Koniuszy z Syryni swoje zainteresowania zaczęła realizować kilka lat temu, a w dużym stopniu pomogło jej uczestnictwo w stowarzyszeniu "Kobiety z pasjami i bez". Poznajcie kolejną bohaterkę w naszym cyklu o ludziach, którzy do życia podchodzą z sercem i pasją.

Radio 90: Należysz do stowarzyszenia Kobiet z pasjami i bez. W jakim obszarze się realizujesz?

Justyna Koniuszy: Doradzam w sprawach dbania o skórę, dziewczyny pytają mnie w sprawach kosmetycznych. Udzielam porad, organizuje pokazy kosmetyczne. Kosmetologia to moja pasja w tych obszarach się realizuję.

Radio 90: Ostatnio doradzałaś w jakim temacie?

Justyna Koniuszy: Jest jeden temat, który jest ciągle aktualny, a zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym- to oczyszczanie twarzy, jakie musimy wykonywać z powodu zanieczyszczonego powietrza wokół nas. Dziś wśród młodzieży zauważam więcej problemów trądzikowych, to m. in. przez zanieczyszczenie powietrza i złą pielęgnację twarzy. Uczę podstaw, których nie musimy wykonywać w salonach kosmetycznych, możemy to robić w naszych domach.

Radio 90: No właśnie, o czym powinniśmy pamiętać na co dzień?

Justyna Koniuszy: Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o demakijażu twarzy, żeby nie kłaść się spać mając na sobie elementy makijażu. Następnie powinniśmy oczyścić twarz czy to specjalnym żelem, czy kremem. Dla młodzieży dedykowane są toniki do przemywania twarzy. Oni o tym nie pamiętają i potem mają problemy skórne np. trądzik. Biorę udział w szkoleniach w szkołach, gdzie przypominam młodym ludziom o podstawach pielęgnacji skóry. Robię to z sercem i zaangażowaniem. To moja pasja i tym się kieruję.

Radio 90: Zanieczyszczenie powietrza powoduje zmiany skórne czy coś jeszcze?

Justyna Koniuszy: To może też być spowodowane złym odżywianiem. Do pielęgnacji nie powinniśmy używać samej wody, przecież naczyń, żeby zmyć tłuszcz i zanieczyszczenia też nie myjemy samą wodą. Najważniejsze jest przestrzeganie podstaw, czyli co powinniśmy robić ze skórą przed spaniem i tuż po przebudzeniu.

Radio 90: Jak trafiłaś do Stowarzyszenia kobiet z pasjami i bez?

Justyna Koniuszy: Jestem z Syryni, Iza też jest z Syryni, chodziłam do niej na Kangoo Jump i tak to się zaczęło od tej strony sportowej, można powiedzieć. Iza zauważyła we mnie jakiś potencjał, że mogę swoją wiedzę przekazywać też innym dziewczynom, powiedziała: „chodź, spróbuj” i spróbowałam.

Radio 90: Kiedy postanowiłaś, że zostaniesz kosmetyczką i to stanie się Twoim zawodem i pasją?

Justyna Koniuszy: Kilka lat temu pracowałam jako przedstawiciel firmy kosmetycznej, stwierdziłam, że to jest to co chce w życiu robić, ale na własny rachunek. Ja mam takie usposobienie, że jestem wszędzie, uwielbiam inne kobiety, uwielbiam ludzi otwartych, zwariowanych. W kosmetologii nie ma monotonii, ja nie jestem zamknięta w jednym miejscu. Spotykam też wielu innych ludzi, którym nie tylko ja pomagam, ale oni pomagają także mi. Dzięki obecności w stowarzyszeniu poznałam wiele innych wartościowych i pozytywnie zakręconych kobiet. Wymieniamy się wszystkie wiedzą, doświadczeniem i to jest super.

Radio 90: Co Ci daje Twoja pasja?

Justyna Koniuszy: Moja pasja, ale i uczestnictwo w stowarzyszeniu daje mi brak osamotnienia. My wzajemnie się napędzamy, jesteśmy jak pociąg i w momencie, kiedy każda z nas do niego wejdzie, to jedziemy do przodu. Ten pociąg nie staje i nawet kiedy któraś z nas ma jakiegoś małego doła, to wszystkie ją motywujemy. To jest bardzo fajne.

Radio 90: Prywatnie jesteś matką, żoną?

Justyna Koniuszy: Tak, mam męża i dwójkę dzieci. Dzieci już mam trochę odchowane i teraz mogę bardziej zająć się realizacją swoich marzeń.

Radio 90: Jak przygotować się do wiosny od strony kosmetycznej?

Justyna Koniuszy: Przede wszystkim pamiętajmy o nawilżaniu twarzy, to podstawa.

Czekamy na zgłoszenia do cyklu „Ludzie z pasją”, znasz kogoś interesującego? Napisz! Rozmawiał Przemek Niedźwiecki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023