Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ludzie z Pasją: „To się lubi robić nieważne gdzie”. Poznajcie Laurę Rumpel z Knurowa

Facebook Twitter

Choć jeszcze chodzi do szkoły podstawowej, ma za sobą już wiele konkursów wokalnych, na których zdobywa nagrody i wyróżnienia. Wystąpiła w Szansie na Sukces, popularnym programie muzycznym, pokazując się z bardzo dobrej strony. Jest odważna i nie boi się marzyć. Jak sama mówi, śpiewa od zawsze, ale także szkicuje, tańczy, jeździ na rolkach, gra na pianinie i bawi się z psem. W naszym cyklu o ludziach z pasją poznajcie Laurę Rumpel z Knurowa.

Radio 90: Od kiedy zaczęłaś śpiewać?

Laura Rumpel: Śpiewam, można powiedzieć, że od zawsze, ale uczę się śpiewu od czterech lat.

Radio 90: Jak to się stało, że zaczęłaś śpiewać?

Laura Rumpel: Od małego jak miałam trzy, cztery lata tańczyłam do piosenek, potem zaczęłam podśpiewywać. Jak już była w klasie I-III to moja nauczycielka mówiła, że ładnie śpiewam i poszłam do chórku, pani Stefania Stefaniak przyjęła mnie do tego chórku. Rok później rozpoczęłam z panią Stefanią lekcje indywidualne.

Radio 90: Śpiewasz w domu?

Laura Rumpel: Tak, wszędzie w sumie śpiewam.

Radio 90: Jakie piosenki lubisz śpiewać?

Laura Rumpel: Lubię bardziej tzw. wymagające piosenki np. Never Enough z musicalu The Greatest Showman czy Empires Alicji Szemplińskiej. Teraz uczę się piosenki aktorskiej pt. Gwiazdą być”.

Radio 90: Kogo lubisz słuchać?

Laura Rumpel: Lubię Arianę Grande, Cleo, Roksanę Węgiel, Wiki Gabor.

Radio 90: Chciałabyś kiedyś zostać piosenkarką?

Laura Rumpel: To na pewno. Bardzo chciałabym być piosenkarką.

Radio 90: Dlaczego?

Laura Rumpel: Czuję więź z muzyką, jest to naturalne. Dobrze jest się pokazywać i śpiewać.

Radio 90: Wystąpiłaś w Szansie na Sukces, jak wrażenia?

Laura Rumpel: Tak, wystąpiłam w odcinku z piosenkami do filmu Pan Kleks”. Śpiewałam piosenkę Dzik jest dziki”. Liczyłam bardziej na piosenkę Meluzyna, bo tam się więcej da pokazać, ale do własnej aranżacji w sumie to Dzik jest dziki była najtrudniejsza, w tej piosence się też dużo mówi i to nie jest takie proste. W programie bardzo mi się podobało, była luźna atmosfera. Poznałam wiele ciekawych ludzi, mieliśmy razem próby.

Radio 90: Zaśpiewałaś energicznie i odważnie, na co dzień też taka jesteś?

Laura Rumpel: Nie zawsze, ale raczej tak, jestem odważna.

Radio 90: Miałaś tremę w trakcie występu w Szansie na Sukces?

Laura Rumpel: No właśnie zazwyczaj jestem zestresowana w trakcie występów, a w Szansie na Sukces tego stresu było bardzo mało. Nie stresowałam się rywalizacją, nie skupiałam się nad tym, żeby wygrać, tylko żeby dobrze zaśpiewać i żeby była dobra zabawa. Myślę, że to dlatego, że się wszyscy wcześniej poznaliśmy, spędziliśmy ze sobą cały dzień i dobrze się czuliśmy w naszym towarzystwie.

Radio 90: Jakie masz plany związane ze śpiewaniem?

Laura Rumpel: Będę się dalej uczyła piosenek i jeździła na konkursy. Chcę się dalej rozwijać.

Radio 90: Co jeszcze lubisz robić oprócz śpiewania?

Laura Rumpel: Lubię sport, szczególnie jeżdżenie na rolkach. Chodzę też na naukę tańca, pianina i śpiewu z nut. Bardzo lubię się bawić z moim psem i uczyć go wielu sztuczek. Lubię też rysować, a właściwie szkicować.

Radio 90: Jak się wabi pies?

Laura Rumpel: Lord, jest moim bardzo dobrym przyjacielem, chociaż codziennie mnie gryzie. To sznaucer miniaturowy najbardziej cieszy się, kiedy mamę zobaczy, ale jak mnie widzi to już prawie tak samo się cieszy.

Fot. materiały prasowe

Radio 90: Jakie przedmioty w szkole lubisz?

Laura Rumpel: Lubię wychowanie fizyczne, język angielski. Lubię język polski i układanie różnych opowieści. Nie lubię za bardzo matematyki, nie tak łatwo da się jej nauczyć. Nie lubię też geografii, a, i lubię też biologię.

Rodzice wspierają Laurę w jej zainteresowaniach i pasjach. Jak mówi jej mama Aneta, ważna jest też rola pedagogów i nauczycieli.

Radio 90: Pamięta Pani początki śpiewu Laury?

Aneta Rumpel: Tak jak Laura wspomniała, śpiew jest w naszym domu od zawsze. Laura śpiewa, tańczy także w domu. Pamiętam, jak mąż zaprowadził Laurę na chór i tak to się zaczęło.

Radio 90: Po Laurze widać, że lubi to robić.

Aneta Rumpel: Tak, my do niczego Laury nie zmuszamy, sama jest chętna. To jest piękne i jesteśmy z niej bardzo dumni, kiedy wychodzi na scenę i widać, że robi to z pasją.

Fot. Radio 90

Radio 90: W trakcie odcinka Szansy na Sukces z udziałem Laury, na widowni było widać, że byliście Państwo wzruszeni.

Aneta Rumpel: To znaczy, ja jestem zawsze wzruszona. Wzruszam się na konkursach, wzruszam się, kiedy śpiewa na występach szkolnych. Jej śpiew do mnie bardzo dociera, ale po ludziach widzę, że nie tylko do mnie. To, że lubi to robić i robi to z pasją, jest tutaj kluczowe.

Radio 90: Wspieracie córkę w jej pasjach.

Aneta Rumpel: Myślę, że to jest bardzo ważne, żeby rodzice wspierali swoje dziecko. Bardzo ważna jest też rola trenerki Laury pani Stefanii Stefaniak. Ważna też była rola nauczycieli, zwłaszcza w pierwszych latach szkoły podstawowej.

Radio 90: Na koniec zapytam, czym dla Was jest pasja?

Laura Rumpel: Pasja na pewno nie może być wykonywana z niechęcią, to się lubi robić nieważne gdzie. Po prostu trzeba to kochać.

Aneta Rumpel: To jest tak naprawdę oddanie się czemuś. Oprócz tego, że się trzeba doskonalić, to trzeba to czuć sercem. Myślę, że pasja to jest coś takiego, co czujemy w środku i potrafimy to pokazać na zewnątrz. Pięknie jest potem na to patrzeć.

Radio 90: Dziękuję za rozmowę.

Dziękujemy.

Czekamy na zgłoszenia do cyklu „Ludzie z pasją”, znasz kogoś interesującego? Napisz! Rozmawiał Przemek Niedźwiecki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj