Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Lukas Kampa o zawieszeniu rozgrywek z powodu koronawirusa [WIDEO]

Facebook Twitter

Świat sportu w uśpieniu czeka na rozwój wydarzeń. Kornawirus storpedował większość rozgrywek na świecie. Przypomnijmy, w naszym kraju sezon zakończyła Polska Hokej Liga, zawieszone zostały rozgrywki w piłce nożnej, koszykówce czy siatkówce.

Fot. jastrzebskiwegiel.pl

Siatkarzom PlusLigi do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały do rozegrania dwie kolejki spotkań.

Czy uda się dokończyć sezon? To nie jest na razie ważne

-mówi niemiecki kapitan Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa:

To jest dziwna sytuacja dla nas. Ja myślę, że dla wszystkich to jest coś nowego, nie mieliśmy tego wcześniej. Więc, co możemy zrobić- czekamy, zostajemy w domu. Jesteśmy gotowi, kiedy będzie decyzja, że gramy dalej, to wrócimy trenować do hali i chcemy grać. W tym momencie najważniejsze jest zdrowie. Czekamy i zobaczymy. Mam dwóch synów w domu i to jest szczęście dwa razy większe od treningu.

Lukas Kampa pozostał wraz z rodziną w naszym kraju:

W Polsce czuję się bardzo bezpiecznie i się nie martwię. Widzimy, że na całym świecie drużyny nie grają, musimy zostać w domu i czekamy. Sport w tym momencie niestety nie jest najważniejszy- to dla nas jest smutne, ale to dobra decyzja.

Czy zdaniem Lukasa Kampy uda się zakończyć w tym sezonie rozgrywki Ligi Mistrzów?

Mam wrażenie, że niektórzy mają nadzieję, że Liga Mistrzów się zakończy, ale nie wiem, co będzie jutro, za tydzień. Ja myślę, że będzie bardzo ciężko zakończyć Ligę Mistrzów.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zawiesiła rozgrywki do 3 kwietnia, rozgrywki PlusLigi zawieszono do odwołania. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla na razie nie trenują, kiedy wrócą do zajęć, na razie nie wiadomo. Lukas Kampa jest- przypomnijmy- pierwszym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z „pomarańczowymi” na kolejny sezon.

Przeczytaj też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 lipca 2020