Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Łukasz Szumowski: Rząd wprowadza ponowne obostrzenia w powiatach w naszym regionie!

Facebook Twitter

Rząd wprowadzi ponowne obostrzenia w 19 powiatach w całym kraju. Zapowiedział to na porannej konferencji Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Powiaty zostaną podzielone na dwie kategorie: z większymi i mniejszymi obostrzeniami, to odpowiednio kolory: czerwony i żółty.

Będzie to zależne od skali wzrostu zachorowań. Na opublikowanej przez ministerstwo mapie są także powiaty z naszego regionu. Czerwone to powiaty rybnicki, wodzisławski, pszczyński i miasto Rybnik, żółte to powiat cieszyński i miasta: Jastrzębie oraz Żory. Na czerwonych obszarach będzie obowiązek noszenia maseczek wszędzie, kto nie może nosić maseczki, powinien nosić przyłbicę.

Co z nauką w szkołach?

Szkoły od 1 września mają ruszać. Nie wiemy, jaka będzie sytuacja epidemiczna w danych powiatach

– odpowiedział Szumowski. Minister zdrowia apeluje do wszystkich Polaków o pilnowanie reżimu sanitarnego:

Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń

Większe, „czerwone” obostrzenia będą obowiązywały w powiatach:

ostrzeszowskim,
nowosądeckim,
Nowy Sącz,
wieluńskim,
pszczyńskim,
Rudzie Śląskiej,
rybnickim,
Rybniku,
wodzisławskim.

Łagodniejsze, „żółte” rygory będą w powiatach:

wieruszowskim,
Jastrzębiu- Zdroju,
jarosławskim,
Żorach,
kępińskim,
przemyskim,
cieszyńskim,
pińczowskim,
oświęcimskim,
Przemyślu.

Co to oznacza?

Od soboty (8.08.) w powiecie wodzisławskim, rybnickim, w pszczyńskim oraz w miastach: w Rybniku i Rudzie Śląskiej wracają obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej, zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych. Zamknięte będą siłownie, kina a na wydarzenia sportowe nie wejdą kibice, w weselach uczestniczyć będzie mogło do 50 osób. Ograniczono liczbę osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej do 50 procent miejsc siedzących.

Obostrzenia także ale mniejsze wracają do Żor, Jastrzębia i powiatu cieszyńskiego. Tam będzie można organizować wesela do 100 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj