Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

Facebook Twitter

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej zapowiada się ciekawie. W propozycjach koncert Michała Bajora, spektakl teatru tańca Vivero "Na zakręcie" czy przedstawienie "Edith i Marlene" o dwóch ikonach piosenki, Edith Piaf i Marlene Dietrich.

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej
 • 3.02.2023, godz. 17.15 i 20.15. Berek, czyli upiór w moherze – spektakl komediowy z udziałem Ewy Kasprzyk

Zwariowana komedia o pokonywaniu różnic i wzajemnym zrozumieniu. Jak potoczą się losy nietypowych sąsiadów – staroświeckiej Anny i młodego Pawła, mieszczańskiego geja? Zobacz na żywo wyjątkową historię w nadchodzącym sezonie teatralnym! Pani Anna tak żarliwie angażuje się w życie swojej córki, że ta odwraca się od niej. Rozczarowana bohaterka za wszystko obwinia swojego sąsiada – Pawła, w którym upatruje przyczynę wszystkich jej problemów. Zwariowana karuzela zdarzeń sprawi, że bohaterowie zmienią swoje podejście do świata i siebie nawzajem. W rolach głównych wystąpią Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki.

 • 4.02.2023, godz. 17.00. Klika Francika – zabawa taneczna
  Klub Kultury Harcówka Zakątek 19. Bilety 25 zł.

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 5.02.2023, godz. 10.00 i 12.30. Strażak Sam na Żywo – Przygoda na biwaku

Zapraszamy na nowe muzyczne widowisko: Strażak Sam na Żywo – Przygoda na biwaku. Druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 50 tys. widzów! To wyjątkowa okazja dla dzieci spotkania bajkowych bohaterów i przeżycia z nimi ekscytujących przygód.

 • 6.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Superbohaterowie”

Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić… Reżyseria: Paolo Genovese. Scenariusz: Paolo Genovese, Rolando Ravello, gatunek: dramat, komedia, romans. Produkcja: Włochy.

 • 6.02.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: Chora na siebie

Na pierwszy rzut oka Signe (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp, znana polskiej publiczności z filmu „Ninjababy”) i Thomas wydają się być idealną parą. Młodzi, inteligentni, z szerokimi horyzontami oraz niebanalnym gustem. Pozory jednak mylą, bo ich relacja, zamiast wzajemnego wsparcia, oparta jest w dużej mierze na niezdrowej rywalizacji, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, które z nich ma większe ego. Kiedy mężczyzna, będący aspirującym artystą, odnosi niespodziewany sukces, równowaga w związku zostaje zachwiana. Signe nie może pogodzić się z faktem, że światła reflektorów skupione są teraz wyłącznie na jej partnerze. Zdesperowana, celowo nadużywa niebezpiecznych farmaceutyków, co błyskawicznie odbija się nie tylko na jej zdrowiu, ale i wyglądzie. Czym jednak jest odrobina (?) cierpienia w porównaniu ze współczuciem oraz uwagą, które znowu może w pełni na sobie skupiać? Scenariusz i reżyseria – Kristoffer Borgli. Gatunek – czarna komedia. Produkcja – Norwegia, Szwecja. Czas trwania: 1 godz. 35 min.

 • 07.02.2023, godz. 8.15, Mała Akademia Filmowa. Temat: Miłość niejedno ma imię. Film: „Silent Twins”

Seans filmowy poprzedzony wykładem filmoznawcy. Rezerwacje grupowe: [email protected]

 • 7/8/9.2023, godz. 17.30 i 20.30. Kabaret Młodych Panów w nowym programie: „Co się stało?”

Najnowszy program Kabaretu Młodych Panów – „Co się stało?” to sceniczna i oczywiście ironiczna odpowiedź na pytanie, na które większość z nas odpowiada – nic. Czasami lekko rozwijamy odpowiedź, która automatycznie przechodzi w pytanie – nic, dlaczego pytasz? Przecież jeżeli ktoś pyta, to kultura osobista nakazuje nam odpowiedzieć. Jeżeli ktoś docieka i jest żywo przejęty, a nawet gotowy podać receptę lub służyć pomocą, to należy udzielić konkretnej, rozwiniętej odpowiedzi, gdyż już w samym pytaniu Co się stało? słychać i widać, że coś się stało! Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy na co dzień, tylko bądźmy sobą!!

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 10.02.2023, godz. 18.00 Andre Rieu w Dublinie. Kinowa premiera

Zapraszamy na kinową premierę: André Rieu w Dublinie. Dobry koncert na Nowy Rok. Ubóstwiany przez miłośników muzyki i widzów kinowych całego świata maestro zaprasza nas tym razem do Dublina. Zabierzmy więc do tej przepełnionej zielenią stolicy Irlandii swoich bliskich i przyjaciół – za pośrednictwem kinowej retransmisji! Wszyscy doskonale pamiętamy wspaniały letni koncert z Maastricht „Niech znów nastaną szczęśliwe dni!”. Już podczas niego André Rieu zapowiadał nam kinową podróż do Dublina. Dziś mówi jeszcze to: „Nowy Rok i karnawał to specjalny czas. Wraz z rodziną i przyjaciółmi z nadzieją patrzymy na nadchodzący rok. Mam nadzieję, że nasz dubliński koncert tylko utrzyma Was, kochani widzowie kinowi, w optymistycznym nastroju. Zacznijmy rok 2023 pięknym walczykiem lub dwoma! Moja wspaniała Orkiestra Johanna Straussa i ja nie możemy się już doczekać, żeby »zobaczyć« się z Wami w kinach”.André Rieu i powołana przez niego do życia Orkiestra Johanna Straussa występują na całym świecie od ponad 35 lat. Ich koncerty, przepełnione piękną muzyką, to niezwykłe i barwne widowiska. Rocznie ogląda je na żywo ponad pół miliona melomanów. Dodatkowe kilkaset tysięcy cieszy się nimi za pośrednictwem kinowych retransmisji. Zacznijmy więc wspólnie 2023 rok z André i jego orkiestrą przy dźwiękach walczyków, marszy, słynnych operowych i operetkowych arii oraz największych przebojów muzyki popularnej.

 • 11.02.2023, godz. 17.00 Andre Rieu w Dublinie. Kinowa premiera

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 12.02.2023, godz. 17.00. Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza, spektakl komediowy

W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie, a może nawet rodzi się męska przyjaźń. „Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 13.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Tajemnica ojca Pio”

„Tajemnica ojca Pio” to udana próba ukazania prawdziwego oblicza stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Reżyseria i scenariusz: José María Zavala. Gatunek: dokumentalny. Produkcja: Hiszpania.

 • 13.02.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: Ślub doskonały

Jak wiele rzeczy może pójść „nie tak” w najważniejszym dniu Państwa Młodych? Komedia pomyłek, w której próba ustalenia, kto kim jest naprawdę i co przed kim ukrywa, wydawać się będzie nie do rozplątania. Reżyseria – Nick Moran. Scenariusz – Nick Moran, Wojciech Pałys. Gatunek – komedia. Produkcja – Polska. Czas trwania: 1 godz. 38 min.

 • 14.02.2023, godz. 17.30. Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili

Ich występ obejrzało ponad 90 mln widzów. Każdego roku czekają na nich w różnych krajach świata. Nazywają ich „huraganem na scenie”, „duchem widowiska”, unikalnym fenomenem, ósmym cudem świata! Tak potrafią tylko ONI! Poczuj moc pozytywnych emocji ! Podaruj radość! 100 tancerzy i 2500 kostiumów. Niesamowita orkiestra i unikatowe instrumenty muzyczne. Oni mają wpływ na światową modę, o nich kręcą filmy i piszą książki. Ich taniec rzuca wyzwanie prawom grawitacji! To ŚWIĘTO zapamiętasz na zawsze!

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 18.02.2023, godz. 17.00. Klika Francika na bis – zabawa taneczna

Klub Kultury Harcówka Zakątek 19.

 • 18.02.2023, godz. 19.00. FISZ EMADE TWORZYWO – koncert w Teatrze

Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 •  19.02.2023, godz. 18.00. „Edith i Marlene”, spektakl muzyczny z udziałem Karoliny Hozer, Julii Ciszewskiej i Patrycji Kotlarskiej

Spektakl muzyczny ,,Edith i Marlene”, w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego, to dynamiczna opowieść o dwóch ikonach piosenki, Edith Piaf i Marlene Dietrich. Autorką scenariusza jest nietuzinkowa węgierska dramatopisarka, Éva Pataki. Historia dopełniana jest piosenkami tych dwóch wielkich artystek w niepowtarzalnych tłumaczeniach Andrzeja Ozgi oraz w aranżacjach Roberta Obcowskiego. Wykonają ją zespół pod kierownictwem muzycznym Tomasza Wojdyły. Przekładu tekstu scenariusza dokonali Halina i Andrzej Rutkowscy. ,,Edith i Marlene” to wzruszająca, ale i bawiąca do łez opowieść, przedstawiająca znane nam artystki w nieco innym świetle. Tekst Évy Pataki stanowi biografie obu gwiazd z iskrzącymi dialogami i namiętnymi scenami. Będzie to historia o miłości, przyjaźni, zazdrości i samotności. W roli Edith Piaf, będziemy mogli zobaczyć młodą, debiutującą na wielkiej scenie śpiewającą aktorkę, Karolinę Hozer. Jako Marlene Dietrich wystąpi wspaniała Patrycja Kotlarska, znana między innymi z Teatru Buffo i Roma.

 • 20.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Wszystko poszło dobrze”

85-letni André (André Dussollier) doznaje udaru i kończy częściowo sparaliżowany w szpitalu. Przyzwyczajony do wygodnego i dynamicznego życia, nie wyobraża sobie bycia zależnym od innych. Prosi swoje córki (Sophie Marceau i Géraldine Pailhas) o zorganizowanie eutanazji, która jest możliwa w Szwajcarii. Kobiety godzą się pomóc upartemu ojcu, po cichu licząc, że ten odzyska głód życia i zmieni decyzję. Reżyseria i scenariusz: François Ozon. Gatunek: dramat. Produkcja: Francja, Belgia.

 • 20.02.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: Podejrzana

Prowadząc śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, detektyw zaczyna odczuwać fascynację i podejrzliwość wobec wdowy po nim. Reżyseria – Chan-wook Park. Scenariusz – Chan-wook Park, Seo-kyeong Jeong. Gatunek – kryminał. Produkcja – Korea Południowa. Czas trwania: 2 godz. 18 min.

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 24.02.2023, godz. 18.00. „Na zakręcie”. Spektakl Studio Tańca VIVERO

W Teatrze Tańca najpiękniejsze jest to, że nie da się go zamknąć w żadną ramę – nie podlega konwenansom ani ograniczeniom. Taniec współczesny to wachlarz nieprzebranych możliwości, form i środków wyrazu a tancerze Vivero niezmiennie od lat eksperymentują, poszukują i odkrywają nowe ścieżki. Zdolni, utytułowani, młodzi ludzie w rękach niebanalnych choreografów i wybitnego mistrza światła scenicznego, to gwarancja prawdziwej uczty dla zmysłów. Tytuł spektaklu nie bez kozery nawiązuje do tekstu Agnieszki Osieckiej, ponieważ poszczególne sceny będą opowiadać o różnych życiowych zakrętach jakie na swojej drodze spotyka człowiek. Zresztą ta piękna ballada będzie jednym z wielu utworów, którego ruchowej interpretacji podejmą się tancerze Vivero. Spektakl będzie więc zbiorem tanecznych ballad o tym, że ludzkie życie bardzo rzadko bywa szeroką i równą autostradą do sukcesu a częściej przypomina krętą polną drogę – pełne wybojów, ślepych zaułków i nieoczekiwanych zwrotów. Wchodząc w zakręt często nie wiemy co nas czeka za nim, wiąże się więc z niepewnością i lękiem, ale z drugiej strony z nadzieją i szansą. Poza tym… Przecież życie proste i równe jak stół byłoby zwyczajnie nudne, dlatego może warto polubić swoje życiowe zakręty? Wybierzcie się z nami w niesamowitą podróż przez ruch, światło i dźwięk, drogą pełną zakrętów…

 •  25.02.2022, godz. 18.00. Michał Bajor „No, a ja?”

Zapraszamy na koncert pełen i wspomnień, i autorskich nowości. „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała. W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów – trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus. Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat. W związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu Michała Bajora, uprzejmie prosimy o nieprzyprowadzanie na koncert małych dzieci poniżej 6 roku życia.

Luty w Teatrze Ziemi Rybnickiej

 • 27.02.2023, godz. 13.00. Kino nie tylko dla Seniora: „Kobieta na dachu”

Mirka to sześćdziesięcioletnia położna. Jest świetna w swoim fachu, a jeszcze lepsza w ukrywaniu swoich potrzeb i uczuć. W domu też skupia się na innych – mężu i dorosłym synu. Czasem wymyka się na dach swojego bloku, żeby zapalić papierosa. To jedyna rzecz, jaką robi tylko dla siebie, aż do dnia, w którym napada na bank uzbrojona w niewielki nóż kuchenny. Czy wydarzenie to pozwoli, by Mirka spojrzała na swoje życie z innej perspektywy? Reżyseria i scenariusz: Anna Jadowska. Gatunek: dramat. Produkcja: Polska, Francja, Szwecja.

 • 27.02.2023, godz. 19.00. DKF Ekran: Niebezpieczni dżentelmeni

Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny… Scenariusz i reżyseria – Maciej Kawalski. Gatunek – komedia kryminalna. Produkcja – Polska. Czas trwania: 1 godz. 47 min.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024