Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Łzy i wzruszenie podczas premiery teledysku dzieci z rodzin zastępczych z Rybnika

Facebook Twitter

"Uwierz w dobro" to tytuł wyjątkowego utworu zaśpiewanego przez dzieci z rodzin zastępczych z Rybnika w towarzystwie zespołu Gedeon. Dziś (18.05.) podczas konferencji z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Domu Kultury Chwałowice premierę miał teledysk, w którym wystąpili młodzi rybniczanie i który ma promować rodzicielstwo zastępcze.

Łzy i wzruszenie towarzyszyły premierze utworu „Uwierz w dobro”

Na sali były między innymi rodziny zastępcze. Arkadiusz Żabka rozmawiał z Ewą i Zbigniewem Medalionami, którzy od 13 lat tworzą taką rodzinę:

Zbigniew Medalion: Uważam, że cały świat powinien to zobaczyć. Jest naprawdę cudowny, łzy wyciska.

Ewa Medalion: Słowa są głębokie, prawdziwe, przejmujące. I to może trafi do ludzi. Może jest w człowieku jakiś zalążek zrobienia czegoś dobrego. I jak nie zobaczy, że to się dzieje, że jest wśród nas to dobro, to nie zadziała. Musi widzieć.

Ta piosenka stała się naszym nieoficjalnym hymnem

– mówi z dumą Arkadiusz Andrzejewski.

Arkadiusz Andrzejewski: Ta piosenka już na etapie pierwszej konferencji wywołała bardzo wiele emocji, wzruszeń. Wykonana na żywo jeszcze przez dzieci, była po prostu rewelacją. Stąd pojawił się pomysł, że musimy to pójść z tym dalej. I dzisiaj mamy chyba taki jeszcze nieoficjalny hymn pieczy zastępczej, dlatego że moim zdaniem ta piosenka nie utknie tutaj w Rybniku. Ona będzie promowana w całej Polsce.

Radio 90: Jak ona powstawała?

Arkadiusz Andrzejewski: Pomyślałem, że fajnie by tak dzieciaki zaśpiewały i rzuciłem to hasło moim koleżankom. Jedna w kilka dni napisała tekst, druga stworzyła muzykę, a potem cała grupa praktycznie się zaangażowała, żeby pozyskać dzieci, które to zaśpiewają. Na tej konferencji niewiele osób było takich, które nie ocierały łez w oczach. Natomiast dzisiaj mamy hit w pieczy zastępczej, taki pokazujący emocje dzieci, emocje rodzin i nasze oczekiwania.

W konferencji uczestniczył Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj