Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ma powstać połączenie autobusowe Rybnik-Gliwice. Połączenie Rybnik-Katowice zlikwidowane

Facebook Twitter

Władze Rybnika zamierzają uruchomić połączenie autobusowe Rybnik-Gliwice. Dziś między tymi miastami oddalonymi od siebie o 25 kilometrów nie ma żadnego połączenia. Nie dojedziemy tam ani pociągiem, ani autobusem. Tymczasem wielu rybniczan studiuje na Politechnice Śląskiej i są zdani na własny środek transportu.

Zmiany w rozkładach jazdy rybnickich autobusów

O tym, że może to się wkrótce zmieni, mówił w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Piotr Kuczera: Powołaliśmy spółkę komunikacyjną, która przymierza się do otwarcia linii w kierunku Gliwic. Dzisiaj dojeżdżamy do Wilczej i myślę, że ten kierunek też wzbudzi jakieś zainteresowanie. Podmiot rynkowy spółka Komunikacja Miejska Rybnik zrobi wszystko, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku. Jeżeli będzie zapotrzebowanie, myślę, że będziemy w stanie również takie autobusy podstawić.

Połączenie autobusowe Rybnik-Gliwice po wakacjach. Co z połączeniem Rybnik-Katowice?

O ile linia autobusowa z Gliwicami jest w planach, o tyle nie ma jej na razie z Katowicami. Tymczasem 1 maja Rybnik stracił połączenie Rybnik-Katowice. Prywatna firma zlikwidowała kursy busów, które co godzinę jeździły z dworca autobusowego. Studentom i osobom pracującym w Katowicach pozostała jedynie kolej:

Piotr Kuczera: Spółka miejska powinna odczytywać potrzeby rynku. Jeżeli się okaże, że rzeczywiście to zapotrzebowanie jest, to pewno taką linię pan prezes uruchomi. Trwają aktualnie prace nad tym, aby uruchomić połączenie do Gliwic.

Kiedy rybnickie autobusy mogą wyruszyć do Gliwic? Jak udało nam się dowiedzieć, nie wcześniej niż po wakacjach.

Zobacz całą rozmowę z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj