Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maciej Zakościelny na finale Pojedynku na Słowa

Facebook Twitter

Zmagania półfinałowe przyniosły wiele emocji, a uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Wielki finał 17. Pojedynku na Słowa już 7 lutego w Teatrze Ziemi Rybnickiej, gościem specjalnym wydarzenia będzie Maciej Zakościelny.

fot. Jarek_Lasota

W finale 17. Pojedynku na Słowa, konkursu edukacyjno-artystycznego, który odbędzie się w piątek, 7 lutego o godzinie 12:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpią drużyny ze szkół – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Rybnika oraz Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera z Żor.

Gościem specjalnym będzie aktor filmowy, telewizyjny i teatralny Maciej Zakościelny. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył Państwową Szkole Muzyczną I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. Tuż po ukończeniu studiów aktorskich  w Akademii Teatralnej był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, współpracuje z Teatrem Telewizji. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z takich produkcji jak: „Tylko mnie kochaj”, „Kryminalni”, „Nightwatching”, „Czas Honoru”, „Strażacy”, „Listy do M 2”, „Dywizjon 303” a ostatnio serial „Diagnoza” i „1800 gramów”. Już wkrótce premiera filmu z jego udziałem pod tytułem „Jak zostać gwiazdą”. Maciej Zakościelny jest współtwórcą i współproducentem projektu muzycznego poświęconego Carmen Moreno. Wystąpił dwukrotnie na Festiwalu Jazz Jamboree, gdzie na scenie oprócz Carmen Moreno, Anny Serafinskiej i Beaty Przybytek towarzyszył również Mariannie Wróblewskiej, jednej z najciekawszych wokalistek historii polskiego jazzu. Jest współzałożycielem Fundacji artystycznej Kalinowe Serce.

fot.Jarek_Lasota

Pojedynek na Słowa jest konkursem edukacyjno-artystycznym upowszechniającym kulturę języka polskiego oraz literaturę piękną, ma formę koncertu artystycznego prezentacji poezji mówionej i śpiewanej. Do bitwy stają drużyny złożone z sześciu uczniów, którzy recytują lub śpiewają poezję, akompaniatora oraz jednego występującego w poetyckiej interpretacji nauczyciela.

Głównym organizatorem „Pojedynku na Słowa” jest Fundacja PGE Energia Ciepła, współorganizatorami Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach oraz Teatr Ziemi Rybnickiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rybnika.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021