Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Magazyn z pomocą w Cieszynie. Darów nie brakuje, ale apele o pomoc ciągle aktualne

Facebook Twitter

Ciągle pomagają, choć z czasem zmienia się charakter pomocy. Już nie ubrania a przede wszystkim potrzebne są żywność i środki higieny. W Cieszynie Ukraińcy mogą otrzymać produkty w centrum miasta.

Pomoc rzeczowa dla Ukraińców w magazynie w Cieszynie, kwiecień 2022

Dary w mieście nad Olzą ciągle można przynosić do siedziby straży miejskiej. Częściowo jest ona tutaj segregowana, później trafia do magazynu , które znajdują się u zbiegu ulic Kolejowej i Stawowej.

To tutaj osoby potrzebujące mogą otrzymać najpotrzebniejsze produkty

– mówi Katarzyna Koczwara, rzeczniczka prasowa UM w Cieszynie. Cały czas można również dary przynosić.

Katarzyna Koczwara: Zachęcamy, żeby nie robić własnych paczek, a kupić jeden produkt, ale w większej ilości. To trzeba zanieść do Straży Miejskiej, później trafia to tutaj, do Miejskich Hal Targowych. Nasi przedsiębiorcy, w tym producent kartonów bardzo nas wsparli, tak technicznie żeby można było to posegregować, pogrupować. Cały czas są obecni zarówno pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy zawiadują tym miejscem, ale także wolontariusze (…).

Katarzyna Koczwara, rzeczniczka prasowa UM w Cieszynie

Jak dodaje Koczwara, choć po dary można przyjść bezpośrednio do budynku magazynu, to można również napisać email, w którym określi się, co jest potrzebne. Wówczas wolontariusze przygotują paczkę.

Katarzyna Koczwara: [email protected], piszemy co jest potrzebne a my to kompletujemy i w informacji zwrotnej, najczęściej już telefonicznie- warto zostawić numer- informujemy kiedy można paczkę odebrać.

W Cieszynie w magazynie produktów jest bardzo dużo, ale jak wszędzie potrzeba ciągle tego, co najszybciej ubywa: żywności.

Znajdziemy tutaj także wsparcie dla czworonogów. Jest kącik z pokarmem dla psów i kotów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj